1 lutego 2024

Zuckerberg przeprasza dzieci poszkodowane przez media społecznościowe. Tylko co z tego?

(fot. PAP/EPA/WILL OLIVER)

Właściciel Mety (Facebooka), wraz z reprezentantami Discorda, SnapChata, X i TiToka był przesłuchiwany w amerykańskim Kongresie. Przesłuchanie dotyczyło wykorzystywania seksualnego w internecie i rozmiaru krzywd, jakie doznają najmłodsi poprzez udział w mediach społecznościowych. 

W pewnym momencie senator Partii Republikańskiej Josh Hawley zapytał Marka Zuckerberga, czy miał okazję przeprosić rodziców pokrzywdzonych dzieci. Zuckerberg zaprzeczył, na co Hawley odpowiedział: – Czy chciałby pan zrobić to teraz? W ogólnokrajowej telewizji?

Zuckerberg oświadczył wówczas: „Przepraszam za wszystko, przez co przeszliście. Nikt nie powinien przechodzić przez to, przez co przeszły wasze rodziny”. W tym momencie rodzice zebrani na sali trzymali w rękach zdjęcia swoich zmarłych dzieci, nękanych lub napastowanych seksualnie poprzez kontakt w mediach społecznościowych.

Właściciel Mety zapowiedział, że jego firma właśnie dlatego „dokłada wszelkich starań”, aby rozwijać swoje systemy zabezpieczeń oraz zacieśnia polityki dotyczące weryfikacji nieodpowiednich treści. Ale problem wykorzystywania seksualnego oraz blokowania treści o charakterze pedofilskim to tylko wierzchołek problemów, z jakimi mierzą się użytkownicy mediów społecznościowych.

Wesprzyj nas już teraz!

Największym, wielokrotnie krytykowanym zjawiskiem jest nie tylko cenzura treści niezgodnych z lewicowo-liberalnym światopoglądem, ale sam model biznesowy kalifornijskich BigTechów, polegający na pozyskiwaniu gigantycznych ilości informacji na temat użytkowników. W tym celu stosuje się mechanizmy uzależniające, bazujące na stymulacji bodźcami pobudzającymi ośrodek nagrody w mózgu. Reakcja zwrotna na dany bodziec stanowi naczelny produkt firm zarządzających obiegiem informacji w internecie.

Model biznesowy operujący na cyfrowej inwigilacji oraz przebodźcowaniu, skutkuje szeregiem negatywnych zjawisk o charakterze społecznym. Plaga uzależnień od mediów społecznościowych prowadzi m.in. do wzrostu postaw egocentrycznych, problemów z koncentracją i umiejętnością logicznego myślenia, skutkuje nieumiejętnością w nawiązywania relacji i budowie stałych związków oraz zamykaniem w tzw. bańkach informacyjnych. Media społecznościowe przyczyniają się również do problemów z tożsamością płciową. Od momentu wprowadzenia pierwszego modelu smartfona, wystrzeliła statystyka osób identyfikujących ze spektrum zaburzeń LGBT+. 

Zuckerberg, mimo wieloletniej krytyki swojej działalności, jeszcze bardziej optuje na rzecz obecności rzeczywistości wirtualnej w naszym życiu. Właściciel Facebooka zainwestował ponad 20 miliardów dolarów w rozwój Metaverse, platformy społecznościowej wykorzystującej technologię Virtual Reality, przenoszącej w jeszcze większym stopniu aktywność człowieka w przestrzeń cyfrową.

Źródło: polsatnews.pl

PR

Dr Osiński: transhumanizm to nie tylko „klonowanie ludzi”, ale styl życia promowany przez Big Tech i Big Pharmę

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram