13 maja 2024

„Zaprzeczenie wszystkich ateistycznych reżimów”. O najważniejszym znaczeniu Cudu Słońca

„13 października 1917 r. miało miejsce ostatnie objawienie maryjne w Fatimie i dzień, w którym tysiące ludzi było świadkami cudu tańczącego słońca – cudu, który zburzył powszechne wówczas przekonanie, że Bóg nie ma już znaczenia” – zapewnia dr Marco Daniel Duarte, teolog i dyrektor muzeów Sanktuarium w Fatimie.

„Gdyby ktoś otworzył książki filozoficzne z tamtego okresu, prawdopodobnie wszędzie przeczytałby coś podobnego do koncepcji niemieckiego filozofa Fryderyka Nietzschego, który pod koniec XIX wieku odważnie twierdził, że „Bóg umarł” – przypomniał teolog w rozmowie z Catholic News Agency.

Dr Duarte przypomniał również o tle polityczno-historycznym wydarzeń z Fatimy, które nie pozostają bez znaczenia dla historii objawień. Z próbą powszechnego wyrugowania Boga ze świadomości elit zbiegła się jednocześnie tragedia I wojny światowej. Jej skutki nie omineły Portugalii; podczas wojny zginęło ponad 220 000 portugalskich cywilów, tysiące z powodu niedoborów żywności, a kolejne tysiące z powodu szalejącej grypy hiszpanki.

Wesprzyj nas już teraz!

Z kolei kilka lat wcześniej rewolucja doprowadziła do ustanowienia Pierwszej Republiki Portugalskiej w 1910 r., a nowa liberalna konstytucja, opracowana pod wpływem masonerii, dążyła do wyparcia wiary z życia publicznego. Nastąpił okres prześladowania Kościoła katolickiego; w latach 1911-1916 prawie 2000 księży, zakonników i zakonnic zostało zabitych przez antyklerykałów.

Objawiająca się w 1917 r. w Fatimie Maryja obiecała pastuszkom, że podczas ostatniego z sześciu objawień da znak, aby ludzie uwierzyli w objawienia i jej przesłanie. I faktycznie, to, co wydarzyło się 13 października 1917 roku stało się znane jako „Cud Słońca” lub „dzień, w którym słońce zatańczyło”.

Według różnych relacji, tłum około 70 000 ludzi – zarówno wierzących, jak i sceptyków – zebrał się, aby zobaczyć obiecany cud. „Oszałamiające wydarzenie było bezpośrednim i bardzo przekonującym zaprzeczeniem ówczesnych ateistycznych reżimów, o czym świadczy fakt, że pierwszą gazetą, która doniosła o cudzie na całej pierwszej stronie, była antykatolicka, masońska gazeta w Lizbonie o nazwie O Seculo” – podkreślił teolog.

Cud słońca był rozumiany przez ludzi jako „pieczęć, gwarancja, że trójka dzieci mówiła prawdę” – ocenił Duarte.

Jak zapewnił, nawet dziś „Fatima sprawia, że ludzie zmieniają swoje postrzeganie Boga”, ponieważ „jednym z najważniejszych przesłań objawień jest to, że nawet jeśli ktoś oddalił się od Boga, Bóg jest obecny w ludzkiej historii i nie opuszcza ludzkości”.

Źródło: catholicnewsagency.com
PR

Cud Słońca. Znak, o którym zaświadczyły tysiące

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(26)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 311 251 zł cel: 300 000 zł
104%
wybierz kwotę:
Wspieram