26 maja 2024

Piłkarz AS Monaco zakleił na koszulce logotyp wspierający LGBT. Sportowiec został uznany za przestępcę

(Mohamed Camara, fot. Manon Cruz / Reuters / Forum)

Mohamed Camara z francuskiego klubu AS Monaco może zostać ukarany za rzekomą „homofobię”. Piłkarz zakleił na swojej koszulce logotyp mający na celu wspieranie postulatów środowisk LGBT. W tej sprawie interweniowała już minister sportu, która czyn Camary nazwała „niedopuszczalnym” i zaapelowała o surowe ukaranie piłkarza i jego klubu.

Zdarzenie miało miejsce podczas meczu pucharowego AS Monaco, w którego barwach gra Mohamed Camara. Tego dnia wszystkie koszulki zawodników zostały opatrzone specjalnym logotypem, który miał wyrażać solidarność z homoseksualistami, osobami związanymi z subkulturą LGBT i ideologią gender. Zawodnik jednak sprzeciwił się narzuconemu rozwiązaniu i zakleił na swojej koszulce „tęczowy” logotyp.

Natychmiast w tej sprawie zareagowała francuska minister sportu Amélie Oudéa-Castéra, która wezwała do nałożenia na klub oraz samego piłkarza „stanowczych sankcji”. Polityk stwierdziła, że zachowanie piłkarza było „niedopuszczalne” bo ten nie chciał uczestniczyć w kampanii promującej LGBT i będącym sprzeciwem wobec „homofobii”.

Wesprzyj nas już teraz!

Zawodnika AS Monaco potępiła również Aurore Bergé, francuska minister ds. równości szans. Zasugerowała, że piłkarz jest przestępcą, ponieważ nie chciał wspierać postulatów subkultury LGBT. „Homofobia to nie opinia, to przestępstwo” – napisała Bergé na portalu X.com. „Homofobia zabija. Mohamed Camara musi zostać surowo ukarany” – dodała.

Klubowy trener piłkarza Adi Hütter powiedział po meczu, że jego klub wspiera inicjatywę promowania LGBT na boiskach piłkarskich, ale działania Camary były jego „osobistym wyborem”. Klub powiedział również, że porozmawia ze swoim piłkarzem o jego postępowaniu.   

To już czwarty sezon z rzędu liga francuska zamienia się w miejsce promocji ideologii gender i LGBT. Piłkarze podczas wszystkich spotkań jednej kolejki wybiegają na murawę w koszulkach z tęczowymi akcentami i logotypami. Często również numery zawodników na koszulkach są przedstawione w tęczowych barwach ruchu LGBT. Co jednak ciekawe, każdego roku pojawiają się piłkarze, którzy nie chcą brać udziału w promocji ideologii i rezygnują z występu w meczu lub zaklejają na swoich koszulkach emblematy LGBT.

 

Źródło: africanews.com

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(44)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 251 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram