10 lipca 2024

Pierwszy krok w stronę homo-małżeństw. Rząd zajmie się kwestią tzw. związków partnerskich

(Oprac. GS/PCh24.pl)

W poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano informacje o projekcie ustawy dot. rejestrowanych związków partnerskich. „To dobra okazja do przypomnienia stanowiska Kościoła katolickiego wobec związków partnerskich oraz wyjaśnienia fundamentów tego nauczania, zdecydowanie przeciwnego takim związkom” – podkreślił episkopat.

Do wykazu prac rządu trafił projekt, który miałby zrównać związki jednopłciowe z małżeństwami. „Przed nami uzgodnienia międzyresortowe oraz konsultacje publiczne. Każdy kolejny krok zbliża nas do Polski, która będzie bardziej przyjazna, bezpieczna” – przekazała na portalu X minister równości z Lewicy Katarzyna Kotula.

Jak podano, tzw. związek partnerski będą mogły zawrzeć dwie osoby pełnoletnie, stanu wolnego, niezależnie od płci.

Ideologiczne pomysły KO i Lewicy skomentował polski episkopat. Jak przypomniano, szacunek do osób homoseksualnych nie może oznaczać aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związku między takimi osobami. W oświadczeniu podkreślono sprzeczny z prawem naturalnym charakter stosunków homoseksualnych, polegający na wykluczaniu z aktu płciowego dar życia oraz brak komplementarności uczuciowej i płciowej.

Wesprzyj nas już teraz!

Episkopat przypomniał stanowisko Kongregacji Nauki i Wiary z 2003 r. pod kierownictwem kard. Jozepha Ratzingera. Dokument Stolicy Apostolskiej stwierdza jasno, że żadna ideologia nie może pozbawić ludzkiego ducha pewności, że małżeństwo istnieje tylko między dwiema osobami różnej płci, i po to by współpracować z Bogiem w przekazywaniu i wychowywaniu nowego życia. „W planie Stwórcy – głosi Nota – komplementarność płci i płodność należą do samej natury instytucji małżeństwa”, a co więcej związek mężczyzny i kobiety został wyniesiony przez Chrystusa do godności sakramentu.

Państwo zrównujące prawnie sytuację związków jednopłciowych z małżeństwem, w rzeczywistości – jak stwierdza KNW – dokonuje „uchybienia swemu obowiązkowi promowania i ochrony zasadniczej instytucji dla dobra wspólnego jaką jest małżeństwo”.

Prawodastwo legalizujące tzw. małżeństwa homoseksualne, jak przypomina Kongregacja, nie dokonuje się bez „zmian całego porządku społecznego” i „przysłonięcia niektórych fundamentalnych wartości moralnych i dewaluację instytucji małżeństwa”. Dokument wyraźnie podkreśla, że w wypadku prawnego zalegalizowania związków homoseksualnych, bądź zrównania prawnego związków homoseksualnych i małżeństw wraz z przyznaniem im praw, które są właściwe temu ostatniemu, konieczny jest jasny i wyrazisty sprzeciw. 

Biskupi zwracają uwagę, że cytowany dokument najpełniej wyjaśnia stanowisko Kościoła katolickiego w tej kwestii i ma on charakter obowiązujący. „W sumieniu zobowiązuje każdego wiernego, w tym polityków będących członkami Kościoła, do przeciwstawienia się prawnej legalizacji związków homoseksualnych” – podkreślają.

Źródło: interia.pl / dorzeczy.pl / KAI

PR

Kategoryczne „nie”. To jedyna odpowiedź na związki partnerskie

 

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(11)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram