4 sierpnia 2024

Brytyjscy medycy winni zbrodni? Sąd orzekł o poczytalności katoliczki, której odebrano szansę leczenia

(fot. GSZ/PCh24)

Wiadomości o działaniach brytyjskich medyków wobec 19- letniej Sudikshy Thirumalesh wstrząsnęły opinią publiczną. Szpital nie zgodził się na to, by ciężko chora dziewczyna próbowała walczyć o życie poza jego murami, jednocześnie występując o zwolnienie ośrodka z konieczności podtrzymywania chorej przy życiu. Personel, który uziemił kobietę, miał również naśmiewać się z przekonań nastolatki i zabiegów rodziny o jej przetrwanie. Teraz sąd orzekł, że wbrew przekonaniom medyków, kobieta była świadoma i miało prawo podejmować decyzje o swoim zdrowiu. To pierwszy krok na drodze do rozliczenia winnych.

Przypomnijmy: nastolatka mieszkająca w okolicach Birmingham cierpiała na rzadką chorobę genetyczną – zespół wyczerpania mitochondriów. Jej kondycja zdrowotna znacznie pogorszyła się po tym, jak kobieta przebyła w 2024 roku chorobę podobną w objawach do grypy – według diagnozy miał to być skutek zarażenia wirusem COVID-19. 

Szpital Królowej Elżbiety w Birmingham nie zamierzał podtrzymywać przy życiu dziewczyny, wymagającej kolejnych ratowniczych interwencji i nie rokującej medycznie. Personel zabiegał wi przed sądem o prawo do zaprzestania podawania jej medykamentów i reanimacji. Wszystko podczas gdy poczytalna nastolatka deklarowała wolę podjęcia eksperymentalnego leczenia za granicą. Mimo usilnych zabiegów rodziny, 19 latka nie mogła nawet opuścić szpitala, który przerwał jej leczenie… 

Wesprzyj nas już teraz!

Lekarze uznali, że Sudiksha, nie chcąc zgodzić się z opinią lekarzy, że śmierć to jedyne, co jej pozostało, dawała dowody niepoczytalności. Ich interpretacje poparł sąd, ignorując pozytywną opinię psychiatrów na temat zdrowia umysłowego pacjentki. W praktyce oznaczało to więc uziemienie dziewczyny wbrew jej woli w murach placówki. W wyniku ataku serca 19-latka zmarła we wrześniu ubiegłego roku… 

Wciąż poszukująca sprawiedliwości rodzina odniosła właśnie pierwszy sukces. Sąd apelacyjny uznał bowiem wyrokiem z 31 lipca, że młoda kobieta była zdolna do podejmowania samodzielnych decyzji i miała prawo skorzystać z eksperymentalnej terapii. Instancja odwoławcza potwierdziła, że sąd niższej instancji – uznajac niepoczytalność Sudikshy – popełnił fatalny błąd. Oznacza to, że katolicka rodzina może ścigać medyków, których uważa za winnych poważnych zaniedbań.

W tekście wyroku sąd odwoławczy wyraził nadzieję, że tragiczna historia młodej kobiety sprawi, że do podobnych błędów nie będzie dochodziło w przyszłości. 

Skandaliczne działania lekarzy wobec 19- latki opisywaliśmy w poniższych artykułach: 

Zmarł pan Sławomir z Plymouth, zagłodzony przez brytyjski szpital

Zmarł pan Sławomir z Plymouth, zagłodzony przez brytyjski szpital

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 191 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram