Dzisiaj

Pogaństwo… Modlitwa wedyjska rozpoczęła trzeci dzień konwencji Demokratów

Trzeci dzień krajowej konwencji Partii Demokratycznej rozpoczął się modlitwą wedyjskiego kapłana. Miał to być wyraz zaangażowania partii w kwestie różnorodności i inkluzji.

Modlitwę poprowadził indyjsko-amerykański kapłan Rakesh Bhatt, który prosił o błogosławieństwo dla zjednoczonego kraju. Pochodzący z Bengaluru mężczyzna, biegle władający kilkoma językami mówił o potrzebie zjednoczenia i sprawiedliwości dla wszystkich. – Powinniśmy być jednomyślni. Niech nasze umysły myślą razem. Niech nasze serca biją jak jedno. Wszystko dla dobra społeczeństwa. Niech to uczyni nas potężnymi, abyśmy mogli się zjednoczyć i uczynić nasz naród dumnym – apelował.

Bhatt jest kapłanem w świątyni Sri Siva Vishnu w Maryland. Szkolił się w Rygwedzie i Tantrasaara (Maadhva) Agama pod okiem swojego guru, Pejavara Swamiji z Udupi Ashta Matha.

Wesprzyj nas już teraz!

– Jesteśmy jedną uniwersalną rodziną. Prawda jest naszym fundamentem i zawsze zwycięża. Prowadź nas od nierealnego do realnego. Od ciemności do światła i od śmierci do nieśmiertelności – mówił.

Zastępca szefa krajowego działu finansów Partii Demokratycznej, Ajay Bhutoria, zaznaczył, że „modlitwa hinduska Rakesha Bhatta na DNC jest ważnym momentem, pokazującym zaangażowanie Partii Demokratycznej w inkluzywność i różnorodność”. Dodał, że modlitwa odzwierciedla także rosnące wpływy hinduskie w USA.

Kapłan namawiał Amerykanów do wybrania lidera, który wierzy w wedyjską koncepcję „Vasudhaiva Kutumbakam” („cały świat jest jedną rodziną”).

Kamala Harris, kandydatka na prezydenta USA. miała dorastać odwiedzając zarówno chrześcijańskie, jak i hinduskie świątynie.

Uczestnicy konwencji głośno skandowali „Om Shanti, Shanti, Shanti”.

Wedyjska religia (najstarsza faza religii indyjskiej – hinduizmu) odznacza się rozbudowanym rytuałem ofiarnym (jadźńa), związanym z kultem bóstw, tzw. dewa, istot nadludzkich, obdarzonych nieśmiertelnością, uosabiających zjawiska natury, jak np. bóg ognia, bóg słońca, bóg wiatru itd. Od ofiar dla tych bóstw ma zależeć harmonia wszechświata, tak w makrokosmosie, jak i mikrokosmosie, czyli w organizmie istoty żywej.

„Etyka wedyjska” jest promowana w licznych projektach związanych z transformacją świata w kierunku zrównoważonego rozwoju. Można ją spotkać w lansowanych modelach zarządzania, e-administracji itp.

Opracowanie na ten temat opublikowano w związku z International Conference on Circuit Power and Computing Technologies (ICCPCT) w 2023 r.

Uczeni zaproponowali model e-administracji oparty na: tekstach wedyjskich, tak zwanej sztucznej inteligencji, przetwarzaniu w chmurze i rozszerzonej rzeczywistość, aby „zbudować zrównoważony i globalny demokratyczny paradygmat e-rządzenia”. Wyjaśniono, że „standardy etyczne oprą się na naukach wedyjskich, a skuteczność procedur zarządzania będzie zwiększona dzięki wykorzystaniu technologii przetwarzania w chmurze i sztucznej inteligencji. Aby zapewnić obywatelom bardziej wciągające i partycypacyjne doświadczenie podczas korzystania z usług rządowych, stosowana będzie rozszerzona rzeczywistość. Umożliwiając obywatelom udział w podejmowaniu decyzji za pośrednictwem forów internetowych i platform mediów społecznościowych, podejście to dąży do promowania otwartości i odpowiedzialności. System ma na celu zbudowanie bardziej efektywnej i moralnej formy zarządzania, która wzmacnia obywateli i zachęca do zrównoważonego rozwoju poprzez integrację tych technologii i pomysłów”.

Dodano, że „pisma wedyjskie mogą być wykorzystywane jako model zarządzania, ponieważ wartości moralne mogą zwiększyć długotrwałość i skuteczność struktur rządowych. We wszystkich aspektach życia, w tym w zarządzaniu, teksty wedyjskie podkreślają znaczenie uczciwości, integralności i odpowiedzialności. Rząd może opracować bardziej moralny i przyjazny dla środowiska model, który jest otwarty na obawy swoich wyborców, wdrażając te koncepcje do systemu e-administracji. Skuteczność i wydajność procedur rządowych można również zwiększyć dzięki wykorzystaniu AI i technologii chmury obliczeniowej. AI może być wykorzystywana do personalizowania sugestii dla obywateli w oparciu o ich wymagania i automatyzowania monotonnych zadań, takich jak wprowadzanie danych i analiza. Chmura obliczeniowa może pomóc rządowi bezpiecznie przechowywać dane, uzyskiwać do nich szybki dostęp oraz wspierać komunikację i wymianę informacji między wieloma departamentami i organizacjami”.

Na lipcowej konwencji Republikanów w Milwaukee odmawiano z kolei modlitwę Sikhów. Prowadziła ją Harmeet Kaur Dhillon, działaczka Republikanów.

Źródło: ndtv.com, ieeexplore.ieee.org, encyklopedia.pwn.org

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram