Na portalu X.com internauci przypomnieli fragment jednej z bajek dla dzieci dostępnych swego czasu w serwisie Netflix. Jeden z bohaterów – niesforny mały samiec bizona – uznaje, że jest niebinarny i dzieli się swoimi przemyśleniami ze swoją „babcią”.
Genderowa produkcja Netflixa to serial „Ridley Jones: Strażniczka muzeum”. W polskiej wersji serwisu streamingowego pojawiła się 6 marca ubiegłego roku. Animowana produkcja opowiada o losach małej dziewczynki, która wraz z mamą i babcią pilnują muzeum, nazywanego domem. W jednym z odcinków serialu pojawiają się jednak wątki promujące ideologię gender i LGBT.
To właśnie ten fragment przypominają internauci na portalu X.com. Jednym z bohaterów serii – obok dziewczynki Ridley Jones – jest bowiem mały samiec bizona o imieniu Winnifred. W jednym z odcinków zwierza się, że nie czuje się samcem i jest niebinarny. Swoją historią chce podzielić się ze swoją „babcią”, ale obawia się jej reakcji. Ostatecznie decyduje się na „coming out” i opowiedzenie o swoich odczuciach względem swojej płci biologicznej.
Wesprzyj nas już teraz!
Mały bizon podkreśla, że chce, aby względem niego używać zaimków oni/one i nazywać go Fredem. – Gdy ostatnio widziałom babcię, używałom innego imienia i zaimków. To było, zanim odkryłom, że wolę być Fredem. (…) Zapomniałom, że tak dawno się nie widzieliśmy. Babcia nie wie, ile się zmieniło. Wciąż myśli, że jestem jej wnuczką, a ja jestem wnuczFredem – mówi w jednej ze scen bizon.
W rozmowie ze swoją serialową „babcią” podkreśla, że chce kierować się tym co jest w jego sercu. Dlatego prosi o używanie wobec niego stosownych, genderowych zaimków. – Jeśli mam poprowadzić stado, chcę być sobą. Zawsze mówisz, by prowadzić stado sercem, prawda? Moje serce mówi, że czuję się Fredem. Jestem niebinarne i to imię pasuje do mnie najlepiej. Właśnie dlatego używam zaimków oni/one. Czuję się źle, gdy zwracasz się do mnie w formie żeńskiej lub męskiej – mówi serialowa postać w bajce dla dzieci.
Po tej wypowiedzi małego bizona, jego „babcia” wyraża zrozumienie dla jego postawy i przeprasza, że wcześniej nie dostrzegała stosowania tradycyjnych zaimków, zgodnych z płcią biologiczną.
Serial na szczęście po fali protestów został wycofany z platformy Netflix i nie jest już dostępny. Serwis nie zdecydował się również na kontynuowanie produkcji kolejnych odcinków.
Źródło: X.com, vibez.pl
WMa
❗️SKANDAL❗️
Niebinarna krowa w bajce dla najmłodszych.Kolejna bajka przeznaczona dla dzieci, z ideologicznym przekazem. "Niebinarność" i zaimki wbijane do głów.
To już jest hodowanie pokolenia idiotów.-Rodzice obudźcie się! pic.twitter.com/dlEOKnaF6J
— Kacper Sowiński (@Sowinski02) October 2, 2024