Dzisiaj

„Szukajcie najmniejszego promyka nadziei”. Kard. Burke opublikował „przewodnik wyborczy” dla katolików w USA

(Fot: Abraxham03, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons)

Kard. Raymond Burke, emerytowany prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej opublikował na swojej stronie internetowej „przewodnik wyborczy” dla katolików przed nadchodzącymi wyborami w USA. Wzywa on wiernych do dostrzeżenia nawet „najmniejszego promyka nadziei”, a ich głosy mogą przynieść zmiany dla wspólnego dobra.

Według kard. Burke’a kluczowe kwestie, które są ważne dla decyzji wyborczych katolików, dotyczą ochrony życia, rodziny i wolności religijnej. Są to podstawowe aspekty dobra wspólnego, które katolicy powinni brać pod uwagę podczas głosowania.

„Niestety, katoliccy wyborcy są konfrontowani z sytuacją, w której dwie główne partie polityczne mają określony program, który jest sprzeczny z podstawowymi zasadami prawa moralnego”, napisał kard. Burke.

Wesprzyj nas już teraz!

Podkreślił, że dla katolików pojawia się pytanie, w jaki sposób można pozostać wiernym prawu Bożemu, wypełniając swój obywatelski obowiązek jako wyborca.

W „przewodniku wyborczym” amerykański purpurat podaje pięć sugestii:

– Módl się i pość za naród amerykański, szczególnie o nawrócenie kultury z przemocy i śmierci na pokój i życie;

– Odrzucać szkodliwe treści, zwłaszcza gdy są one anty-życiowe, anty-rodzinne, anty-religijne i niszczą rodziny, społeczności i naród;

– Przeanalizujmy programy polityczne kandydatów. Jeśli kandydat chce przynajmniej ograniczyć zło, a nikt lepszy nie kandyduje, musimy poprzeć ograniczenie zła, ale nalegać na jego wyeliminowanie;

– Widzieć nadzieję w kandydatach. Głosując na kandydata, katoliccy wyborcy muszą rozważyć, czy istnieje przynajmniej „promyk nadziei” na kształtowanie polityki zgodnie z prawem moralnym.

– Zareaguj na nadzieję, głosując. Nawet jeśli istnieje tylko najmniejszy promyk nadziei, że głosowanie na konkretnego kandydata doprowadzi do poprawy, katolicy muszą odpowiedzieć na tę nadzieję i dać mu szansę. Tylko wtedy, gdy nie ma kandydata, który daje taką nadzieję, uzasadnione jest niegłosowanie.

W wyborach 5 listopada wybrany zostanie prezydent USA, członkowie Izby Reprezentantów i jedna trzecia senatorów. 11 stanów wybierze gubernatora.

 

Źródło: KAI

TG

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 296 350 zł cel: 300 000 zł
99%
wybierz kwotę:
Wspieram