Dzieci w wieku do 4 lat, które przyjęły szczepionkę Pfizera na Covid-19, miały o 159 proc. większą szansę zakazić się wirusem oraz o 257 proc. większą szanse na wystąpienie symptomów chorobowych. Wynika tak z badania, którego wynik opublikowano na łamach Journal of the Pediatric Infectious Diseases Society.
W ramach badania przyjrzano się danym dotyczącym 614 dzieci w pięciu stanach w USA.
– Zastrzyki działały odwrotnie, niż zakładano – powiedział epidemiolog Nicolas Hulscher z McCullough Foundation. – Zamiast chronić przed Covid-19 zastrzyki albo zawodziły, albo zwiększały ryzyko – dodał.
Wesprzyj nas już teraz!
Zaapelował do urzędów USA o to, by odwołać zalecenia dotyczące szczepień dla dzieci w wieku od 6. miesięcy.
To już kolejne z wielu badań przeprowadzanych w różnych krajach świata, które pokazują szkodliwość szczepień na Covid-19.
Badanie przeprowadzone w Madrycie sugeruje, że istnieje związek pomiędzy przyjęciem szczepionki na Covid-19 a poważną chorobą serca. Chodzi o przypadek, w którym dana osoba już wcześniej przeszła Covid-19.
Niedawno inne badanie zostało opisane na łamach czasopisma „Vaccine”, przeprowadzono je na grupie 949 pacjentów z zawałem, którzy trafili do szpitali w Hiszpanii od marca 2020 do marca 2023.
Okazało się, że może istnieć związek pomiędzy problemami z sercem a przyjęciem szczepienia przeciwko Covid-19 w sytuacji, w której ktoś przeszedł już wcześniej tę chorobę. W takich wypadkach mogło dojść do ciężkiej niewydolności serca i wstrząsu kardiogennego. Przyczyną miałaby być zbyt dużą aktywnością przeciwciał w organizmie. Badacze zaznaczyli, że ze względu na charakter danych dostępnych do analizy mogą mówić o takim związku jedynie hipotetycznie.
Wcześniej w tym roku na łamach „Vaccine” opublikowano wyniki badania obejmującego analizę danych dotyczących w sumie 99 mln ludzi z ośmiu krajów, w którym zaobserwowano wyższe ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po pierwszej, drugiej i trzeciej dawce szczepionek mRNA przeciwko Covid-19. Zaobserwowano też wyższe ryzyko zapalenia osierdzia, zespołu Gullaina-Barrego czy zakrzepicy zatok żylnych mózgu.
Źródło: lifesitenews.com
Pach