9 stycznia 2025

Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć” wspomina śp. księdza Isakowicza-Zaleskiego

(Fot. Wspólnota i Pamięć)

„Nie zatrzymujemy się (…) tylko na żałobie. Bogate dziedzictwo Księdza Tadeusza musi być kontynuowane” – pisze w pierwszą rocznicę śmierci księdza Isakowicza-Zaleskiego, opiekuna niepełnosprawnych, duszpasterza Ormian i przyjaciela środowisk kresowych, Paweł Zdziarski, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota i Pamięć”.

 

„Choć od śmierci Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego minął rok, nadal odczuwamy ogromną stratę i pustkę. Odejście tego Niezłomnego Kapłana przyjęliśmy z bólem i niedowierzaniem. Jak wiele innych środowisk, czuliśmy się osieroceni i pozbawieni naszego duchowego Przewodnika” – podkreśla Paweł Zdziarski.

Wesprzyj nas już teraz!

Stowarzyszenie przygotowało reportaż poświęcony pamięci niepokornego księdza, który prawdę i sprawiedliwość przedkładał ponad koniunkturalne interesy i pokusę konformizmu. Materiał filmowy powstał przy okazji tworzenia filmowego dokumentu o życiu i działalności Księdza Tadeusza.

Obejrzyj reportaż poświęcony księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zmarł 9 stycznia 2024 roku po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej, podczas pobytu w szpitalu w Chrzanowie. Był założycielem Fundacji im. Brata Alberta, duszpasterzem osób niepełnosprawnych, Ormian i Kresowian, a także poetą i publicystą oraz niekwestionowanym autorytetem dla wielu osób – wierzących i niewierzących. Często nazywano go „sumieniem Kościoła” – przypomina „Wspólnota i Pamięć”.

„Cieszymy się, że było nam dane go poznać. To dla nas zaszczyt, że przyjął tytuł honorowego członka naszego Stowarzyszenia. W pierwszą rocznicę śmierci modliliśmy się za jego duszę podczas Mszy Świętej w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie” – informuje Paweł Zdziarski.

„Nie zatrzymujemy się jednak tylko na żałobie. Bogate dziedzictwo Księdza Tadeusza musi być kontynuowane” – dodaje.

Roboczy tytuł filmu brzmi: „Isakowicz-Zaleski. Prawda was wyzwoli”. Za twórcami filmu już wiele godzin nagrań i montażu. Inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że jeszcze w tym roku dokument ujrzy światło dzienne.

 

Źródła: Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”, filmisakowicz.pl

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 50 680 zł cel: 500 000 zł
10%
wybierz kwotę:
Wspieram