2 lipca 2025

Filipiny: „Marsz pokory” jako zadośćuczynienie za grzechy „marszów dumy”

(Nheyob, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons)

W Davao City na Filipinach katolicy zorganizowali „Marsz pokory”, aby publicznie oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wydarzenie to było aktem wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy spowodowane paradami tzw. społeczności LGBT.

– Celem Marszu pokory jest promowanie nabożeństwa, przywrócenie Najświętszego Serca na nasze ulice, do naszych domów i do naszych serc – powiedział Raven Castañeda, organizator wydarzenia, w wywiadzie dla portalu LifeSiteNews.

Castañeda jest studentem jezuickiego uniwersytetu Ateneo de Manila. Kiedy w 2023 r. zobaczył na swoim kampusie przechodzącą paradę zboczeń LGBT, był głęboko zszokowany tyloma bluźnierstwami wobec Najświętszego Serca Jezusowego i zastanawiał się, jak im zadośćuczynić. 

Wesprzyj nas już teraz!

W czerwcu 2024 roku z grupą dwunastu znajomych modlił się przed katedrą San Pedro i opublikował zdjęcia z nabożeństwa w mediach społecznościowych. Już kilka godzin później fotografie znalazły się na wielu katolickich stronach internetowych.

– Jakiś czas później osoby z Manili, które ostatecznie stały się moimi przyjaciółmi, zapytały, czy mogą zorganizować takie nabożeństwo wynagradzające u siebie. Odpowiedziałem, że ono nie należy do nas. Nie mamy do tego praw autorskich. Mogą robić, co chcą – powiedział Castañeda.

W tym roku katolicy na Filipinach zgromadzili się już na wspólnym marszu w Davao City, aby zadośćuczynić za grzechy „marszów dumy”. Również w Manili – stolicy Filipin – zorganizowano nabożeństwo wynagradzające. W obu wydarzeniach wzięło udział łącznie ok. 300 osób.

– To naprawdę fascynujące, jak Chrystus – nawet w tak bardzo świeckim i nowoczesnym świecie – wciąż potrafi gromadzić ludzi – powiedział inicjator wydarzenia. Ma on nadzieję, że nabożeństwo rozprzestrzeni się na cały kraj. – Wyobrażamy sobie, że pewnego dnia czerwiec zostanie ogłoszony na Filipinach Miesiącem Najświętszego Serca, a nasz naród ponownie zostanie publicznie poświęcony przez Prezydenta Najświętszemu Sercu Chrystusa Króla – dodał.

Źródło: lifesitenews.com

AF

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 236 915 zł cel: 500 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram