Prokuratura rejonowa w Częstochowie postawiła zarzuty mężczyźnie, który w lutym b.r. zamordował na tle rabunkowym kapłana z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kłobucku. Oskarżony w trakcie popełniania zarzucanego mu czynu był w pełni poczytalny, grozi mu dożywocie.
W lutym 2025 r. były policjant Tomasz J. miał wedrzeć się na parafię w Kłobucku, zaatakować kapłana wjeżdżającego samochodem do garażu, a następnie narzucić mu na głowę worek foliowy, doprowadzając do jego zgonu. Mężczyzna pozostał na miejscu w poszukiwaniu cennych przedmiotów i gotówki.
W śledztwie prokurator przedstawił Tomaszowi J. zarzut zabójstwa duchownego i usiłowania rozboju na jego szkodę. Przesłuchany przyznał się do zarzucanej mu zbrodni. Odmówił jednak składania wyjaśnień. Obserwacja psychiatryczno-sądowa w warunkach szpitalnych nie wykazała również, by oskarzony borykał się z problemami psychicznymi. Wcześniej nie miał też problemów z prawem.
Wesprzyj nas już teraz!
Prakuratura stwierdziła, że w momencie popełnianego czynu, oskarżony był w pełny świadomy podejmowanych działań. Byłemu 52-letniemu policjantowi grozi od 15-30 lat, a nawet dożywocie.
Źródło: interia.pl
PR
Zabójstwa księży i profanacje. Nienawistny, antykatolicki szał także w Polsce