Zasada „prawo nie działa wstecz” wywodzi się jeszcze z prawa rzymskiego, stanowi jedną z podstaw współczesnego prawodawstwa i jest powszechnie przyjęta przez społeczność międzynarodową. Okazuje się jednak, że Francja chce od niej zrobić wyjątek dla… kobiet, które pozbawiły życia własne dzieci. 18 grudnia francuski parlament przyjął ustawę, która rehabilituje kobiety skazane za dokonanie aborcji w czasie przed jej legalizacją w tym kraju w 1975 roku.
Ustawa nie przewiduje odszkodowań, ale stwierdza, że obowiązujący do 1975 r. zakaz aborcji stanowił rzekome łamanie praw kobiet, uszczerbek na ich zdrowiu oraz „autonomii seksualnej i reprodukcyjnej”.
Przyjęta właśnie przez parlament ustawa stanowi pogwałcenie zasady „prawo nie działa wstecz” (łac. lex retro non agit). Kobiety te zostały skazane zgodnie z obowiązującym wtedy – czyli przed 1975 r. – prawem, ponieważ pozbawiły życia swoje jeszcze nienarodzone dzieci. Teraz nie dość, że zabijanie nienarodzonych jest we Francji legalne, to jeszcze parlament chce rehabilitować kobiety, które za swój haniebny czyn poniosły słuszną karę.
Wesprzyj nas już teraz!
Warto wspomnieć, że tzw. aborcja stanowi dla kobiet zagrożenie zdrowia fizycznego i psychicznego. Badania znanego anglojęzycznego czasopisma psychiatrycznego Journal of Psychiatric Research obalają mit o „bezpiecznej” aborcji, która ma być rzekomą „ulgą” dla kobiety. Okazuje się bowiem, że zabicie nienarodzonego dziecka często powoduje u kobiety zaburzenia psychiatryczne, prowadzi do nadużywania substancji psychoaktywnych, czy prób samobójczych. Aż co 10 kobieta, która dokonała aborcji, trafiła do szpitala z problemami psychicznymi.
„Kobiety mają o 35% wyższe ryzyko porodu przedwczesnego w przyszłej ciąży po jednej aborcji chirurgicznej i niemal 90% wyższe ryzyko porodu przedwczesnego po dwóch aborcjach. Zwiększone ryzyko przyszłych porodów przedwczesnych u kobiet, które przeszły aborcję, stanowi wyraźne, długoterminowe zagrożenie zdrowotne. Matki rodzące wcześniaki są w późniejszym życiu bardziej narażone na powikłania zdrowotne, w tym choroby sercowo-naczyniowe i udary” – donoszą z kolei badania Amerykańskiego Stowarzyszenia Pro-Life Położników i Ginekologów.
Źródło: PAP, PCh24.pl
AF
Niezależne czasopismo medyczne ostrzega: aborcja zagrożeniem psychicznym dla kobiet!