Dzisiaj

Czerwony Półksiężyc donosi: już 201 zabitych i 747 rannych w atakach USA i Izraela na Iran

(pixabay.com)

Już co najmniej 201 ofiar śmiertelnych przyniosły ataki Izraela i USA dokonane 28 lutego na Iran – poinformował Czerwony Półksiężyc. Organizacja donosi również o 747 osobach rannych. Atakiem zostały objęte 24 z 31 prowincji Iranu.

Komunikat przekazała irańska agencja ISNA.

Wcześniej informowano o ataku na 20 prowincji Iranu. Najtragiczniejszym z dokonanych ataków był ten na szkołę podstawową dla dziewcząt w Minabie. W jego wyniku zginęło co najmniej 85 osób.

Wesprzyj nas już teraz!

Głównym celem izraelskiego ataku była stolica Iranu – Teheran. Wydaje się, że uderzenie nastąpiło w pobliżu biur najwyższego przywódcy duchowo-politycznego Iranu, ajatollaha Alego Chameneia. Jednak, jak poinformował Reutersa irański urzędnik, ajatollaha nie ma w mieście i został przewieziony w bezpieczne miejsce. Poza stolicą, eksplozje miały miejsce w kilku innych miastach, w tym w Isfahanie w środkowej części kraju, w Tebriz na północnym zachodzie, w Komie i Karadżu na północy oraz w Kermanszahu na zachodzie.

W odwecie Iran zaatakował amerykańskie bazy w Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i Bahrajnie.

Źródło: PAP, PCh24.pl

pap logo

AF

Izrael zaatakował Iran. Tłumaczy, że to tylko atak… „prewencyjny”

Iran rozpoczął odwet. Pociski balistyczne lecą w kierunku Izraela

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2026 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 44 121 zł cel: 500 000 zł
9%
wybierz kwotę:
Wspieram