6 maja 2021

A 15 maja… żegnajcie maseczki! Jeszcze w czwartek rząd wyda rozporządzenie w tej sprawie

(pixabay.com)

Zgodnie z zapowiedziami od 15 maja 2021 roku zostanie zniesiony obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Rozporządzenie w tej sprawie ma pojawić się jeszcze we czwartek 6 maja.

Kiedy rząd wskazywał na termin częściowego uwolnienia społeczeństwa od maseczek, warunkował podjęcie takiej decyzji od wskaźnika zakażeń. Miał być on niższy niż 15 na 100 tys. mieszkańców. Już wiadomo, że warunek ten został spełniony, a wskaźnik ów (średni dla kraju) wynosi 13.

Zatem zniesienie obowiązku noszenia maseczek w otwartej przestrzeni jest kwestią czasu. A wedle zapowiedzi, stosowne rozporządzenie Ministra Zdrowia w tej sprawie pojawi się 6 maja. Nadal pozostanie obowiązek zachowania 1,5 metrowego dystansu. Maseczki nadal pozostaną z nami w pomieszczeniach zamkniętych.

Rozporządzenie zawierać ma wszystkie zapowiadane na 15 maja „luzowania” obostrzeń – to otwarcie hoteli (z ograniczeniami) oraz gastronomii (na zewnątrz). Pojawi się też zapis o obowiązkowej kwarantannie dla osób przyjeżdzających z Indii, Brazylii i RPA.

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(30)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy