Aborcja to największe zagrożenie dla osób niepełnosprawnych – twierdzi jeden z organizatorów konferencji Life, Dignity, & Disability, która odbędzie się w dniach 18-19 października w Omaha, w amerykańskim stanie Nebraska. Dowodem tego jest traktowanie dzieci z zespołem Downa – szacuje się, że 90 proc. z nich zginęło przed narodzeniem.
Zdaniem Arland Nichols’a dyrektora odpowiedzialnego za edukację i ewangelizację w Human Life International, zabijanie nienarodzonych niepełnosprawnych oznacza ich odczłowieczenie. Może to jego zdaniem prowadzić do mentalności i praktyk zabijania już narodzonych osób, uznanych za upośledzone czy nieprzydatne.
Wesprzyj nas już teraz!
– Osoby te zasługują na miłość, szacunek, wsparcie i uznanie ich pełnej i rzeczywistej godności ludzkiej – powiedział Nichlos w rozmowie z lifesitenews.com. Określił on aborcję mianem cichego zabójcy niepełnosprawnych. Jednocześnie zwrócił uwagę, że organizacje zrzeszające niepełnosprawnych mogą obawiać się głośno wypowiadać na temat aborcji z obawy przed publiczną krytyką czy wręcz obcięciem funduszy. Przestrzegł, że postawa ta może na dłuższą metę zaszkodzić im samym. – Gdy ludzie usprawiedliwią zabijanie niepełnosprawnych w łonach matek z powodu ich niepełnosprawności, to nic nie powstrzyma ich przed zabijaniem narodzonych niepełnosprawnych – powiedział.
Nichols zauważył, że z utylitarnego punktu widzenia człowiek ma godność i wartość tylko wtedy, gdy jest „użyteczny” i „przydatny” dla społeczeństwa. Osoby niepełnosprawne, które nie spełniają tych standardów są postrzegane jako ciężar, którego należy się pozbyć. – Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do traktowania tego, kto wydaje się nam najmniejszy, tak jakby był największym z nas, bo w oczach Boga może nim w istocie być – powiedział Nichols. Powołał się też na słowa bł. Jana Pawła II, według którego wartość społeczeństwa poznaje się po tym, jak traktuje swoich najsłabszych członków.
W konferencji będą uczestniczyć m.in. biskup diecezji Lincoln James D. Conley, a także znany apologeta katolicki Peter Kreeft.
Źródło: lifesitenews.com
Mjend