3 lutego 2023

Aborcjonistyczna dyskryminacja w USA. Uczestnicy Marszu dla życia wyrzuceni z muzeum Waszyngtonie

(fot. flickr. com/ American Life League)

Grupa katolickich uczestników Marszu dla Życia w stolicy Stanów Zjednoczonych po zakończeniu imprezy manifestującej przywiązanie do życia nienarodzonego udała się do słynnego muzeum „Smithsonian” – tam czekała ich niemiła niespodzianka. Obsługa instytucji zatrzymała uczniów, kpiąc z nich i obrzucając niepełnoletnich wulgaryzmami. Młodym kazano też zdjąć czapki z elementami przekazu pro-life. Ci jednak nie ulegli, więc musieli opuścić muzeum.

12 uczniów katolickiej szkoły Matki Bożej Różańcowej z położonego w stanie Karolina Południowa Greenville wraz z opiekunami udało się 20 stycznia do Waszyngtonu, by wziąć udział w ogólnokrajowym Marszu dla Życia. Podczas manifestacji młodzież nosiła okolicznościowe niebieskie czapki z naszytym hasłem „Różaniec pro-life”.

Tuż po zakończeniu corocznej imprezy delegacja katolickiej placówki wybrała się do słynnego Narodowego Muzeum Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej – wchodzącego w skład grupy Smithsonian – instytucji prowadzącej szereg obiektów edukacyjnych i badawczych, założonej w XIX wieku. Obiekt cieszy się szczególną popularnością, ponieważ można w nim zobaczyć oryginalne pionierskie maszyny lotnicze i kosmiczne.

Wesprzyj nas już teraz!

Już na wejściu grupa spotkała się jednak ze skandaliczną reakcją obsługi. Kadra muzeum zażądała, by goście z Karoliny Południowej zdjęli czapki wyrażające szacunek do życia poczętego. Nie był to wymóg etykiety, ponieważ inni zwiedzający poruszali się po instytucji w nakryciach głowy.

Jak relacjonował mecenas Jordan Sekulow, do którego zwrócili się poszkodowani, „obsługa muzeum kpiła z uczniów, obrzuciła ich wulgaryzmami i komentowała, że muzeum to strefa neutralna, gdzie nie mogą wyrażać takich poglądów”. Jak dodawał, wyrzucenie dzieci z instytucji z powodu ich szacunku dla życia nienarodzonego miało być powodem do radości dla członków kadry. Jeden z pracowników instytucji miał według informacji pokrzywdzonych „zacierać ręce z radości”, kiedy opuszczali oni budynek.  

Prawnik podkreślił, że postawa obsługi to przejaw „jawnej dyskryminacji” w państwowej instytucji, jaką jest grupa muzealna Smithsonian i stanowi pogwałcenie prawa. Część uczniów, oburzona zachowaniem pracowników, podjęła już kroki prawne i wynajęła adwokatów, by dochodzić sprawiedliwości.

Na incydent zareagowała sama grupa Smithsonian. Instytucja potępiła zachowanie pracowników oraz zapewniła, że ich postawa była zupełnie niezgodna ze standardami i protokołem. Jak podała dyrektor muzeum ds. komunikacji – Alison Wood- natychmiast po nagłośnieniu sprawy wśród pracowników przeprowadzono szkolenia, które mają zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Źródło: catholicnewsagency.com

FA

O. Roman Laba OSPPE: Kościół pochylony ku ziemi

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram