10 lipca 2015

Aborcyjne zwierzenia: „miałam pięć aborcji, bo lubię zachodzić w ciążę”

(fot. lusi / freeimages.com)

Kobiety korzystając z aplikacji „Whisper” mają dzielić się… „pozytywnymi” doświadczeniami dotyczącymi aborcji – donosi brytyjski „Daily Mail”. „Miałam pięć aborcji, bo uwielbiam zachodzić w ciążę, ale po prostu nie jestem gotowa na dzieci”, pisze jedna z kobiet.

 

Aborcja dla użytkowniczek „Whisper” ma być doświadczeniem pozytywnym i zupełnie bezproblemowym. „Aborcja była najłatwiejszą decyzją w moim życiu” – czytamy w jednym z wyznań. „Miałam aborcję tydzień temu. Nie czuję się w najmniejszym stopniu winna, poszłam nawet tego samego dnia do klubu”, „Pięć lat i nigdy nie żałowałam swojej aborcji. Bez wyrzutów sumienia, bez poczucia winy, bez wypominania sobie, nic” – to kolejne „zwierzenia” prezentowane za pomocą serwisu, który według ekspertów może wyprzedzić Facebooka i Twittera.

 

Whisper oferuje użytkownikom anonimowe prezentowanie sekretów, osobistych tajemnic i życiowych przemyśleń. Firma dostarczająca aplikację nie chciała być w przeszłości kojarzona z nastolatkami. „Miałam pięć aborcji i nie czuję się źle albo smutno z powodu żadnej z nich, jestem w zasadzie szczęśliwa” – to „wyznanie” zostało zaprezentowane na tle zdjęcia uśmiechniętej kobiety w zaawansowanej ciąży. Podobnych jest niestety o wiele więcej.

 

Na brak poczucia winy zwraca uwagę wiele innych użytkowniczek. „Czasami czuję się winna, że nie czuję się winna z powodu mojej aborcji” – pisze jedna z nich. Wiele kobiet przekonuje też, że choć inni sugerowali im, że robią źle zabijając własne dziecko, to pomimo upływu czasu wciąż nie żałują tej decyzji. „Nie żałuję moich aborcji. Minęły już lata i nie czuję wyrzutów sumienia, które, jak mi mówiono, powinnam mieć” – czytamy.

 

Pojawiają się też stwierdzenia, według których aborcja dawać ma kobiecie… szczęście. „Nie chcę o tym mówić, ale nie mogę temu zaprzeczyć. Cieszę się z mojej aborcji. Do widzenia, poranne nudności” – przekonuje jedna z anonimowych użytkowniczek.

 

Redaktorzy „Life News” przypominają, że taka „pozytywna” narracja zakłamuje rzeczywistość. 65 proc. kobiet cierpi na skutek poważnych problemów psychicznych związanych z przeprowadzeniem aborcji – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Elliot Institute. Nieco mniej, bo 60 proc., opisuje swoje doświadczenie jako „śmierć części siebie”. Ponadto kobiety, które zabiły własne dzieci, popełniają samobójstwo sześciokrotnie częściej niż te, które urodziły.

 

Źródła: „Daily Mail”, lifenews.com

pach

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie