8 listopada 2024

Aborcyjny walec nie zwalnia! Legalizacja dzieciobójstwa trafiła do komisji sejmowej

(PCh24.pl)

Projekt ustawy o zmianiach w Kodeksie karnym dotyczącym pomocniczości w tzw. aborcji trafił do nadzywczajnej komisji sejmowej. Prace nad depenalizacją zabójczego procederu będą zatem wciąż trwały. 

Sejm większością 232 głosów odrzucił wniosek o odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu. Za dalszym procedowaniem ustawy ułatwiającej zabijanie nienarodzonych zagłosowali wszyscy obecni parlamentarzyści KO (157) oraz 31 z partii Polska2050-TD, 17 z PSL-TD, 5 z Razem oraz jeden niezrzeszony.

Przeciwko dalszym pracom nad barbarzyńskim prawem opowiedziało się 216 posłów: 184 posłów PiS, 11 z PSL, 17 z Konfederacji oraz 4 z Republikanów. 

Wesprzyj nas już teraz!

Projekt Anny Marii Żukowskiej z Lewicy i Doroty Łabody z KO zakłada częściową dekryminalizację zbrodni aborcji, czyniąc proceder praktycznie zalegalizowanym na terenie Polski.

Proponowane zmiany w Kodeksie karnym zakładają uchylenie art. 152 par. 1, zgodnie z którym przerwanie za zgodą kobiety jej ciąży z naruszeniem przepisów ustawy z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Jest też w nim propozycja, by zabicie dziecka z naruszeniem przepisów ustawy o planowaniu rodziny podlegało karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do pięciu lat wyłącznie wtedy, gdy od początku ciąży upłynęło więcej niż 12 tygodni.

Zmiany miałyby również doprowadzić do uchylenia art. 152 par. 2, zgodnie z którym tej samej karze podlega osoba udzielająca kobiecie ciężarnej pomocy w tak zwanej aborcji z naruszeniem przepisów ustawy (pomocnictwo) lub ją do tego nakłania.

Oprócz oczywistych wątpliwości natury moralnej i światopoglądowej, wspólna propozycja KO i Lewicy jest również dalce niekonstytucyjna. Jeden z paragrafów zakłada wprost powrót tzw. przesłanki eugenicznej, uznając bezkarność za przeprowadzenie aborcji w wyniku podejrzenia nieuleczalnej choroby lub wady genetycznej płodu.

„§ 4. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 3 lekarz, pielęgniarka lub położna, jeżeli przerwanie ciąży jest następstwem zastosowania procedury medycznej potrzebnej do uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu kobiety ciężarnej lub gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” – czytamy w zapisach.

Aborcja eugeniczna została uznana za sprzeczna z polską Konstytucją w 2020 r. i usunięta z polskiego porządku prawnego. W przypadku zalegalizowania nowej propozycji, zabicie chorego dziecka byłoby legalne przez cały okres trwania ciąży do 9 mies. włącznie.

Źrodło: sejm.gov / interia.pl / własne PCh24.pl
PR

Skuteczna ochrona życia. Sąd Najwyższy podtrzymał zakaz aborcji po 6. tygodniu ciąży w Karolinie Południowej

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 40 110 zł cel: 500 000 zł
8%
wybierz kwotę:
Wspieram