14 czerwca 2019

Abp Depo zarządził Suplikacje za znieważenie Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej

(Fot. Wojciech Grabowski / FORUM )

Zgodnie z zaleceniem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie archidiecezji, mają zostać odśpiewane Suplikacje. Ma być to wynagrodzenie za publiczne znieważenie Najświętszego Sakramentu i profanację wizerunku Najświętszej Maryi Panny.

 

Jak czytamy w Zarządzeniu Kurii Metropolitalnej w Częstochowie Suplikacje mają być odśpiewane podczas nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (tzw. nabożeństw czerwcowych) po litanii i antyfonie. Zarządzenie o wynagrodzeniu za publiczne znieważenie i profanację wizerunku Matki Bożej wchodzi w życie w piątek 14 czerwca i będzie obowiązywało do końca miesiąca.

 

„Z upoważnienia JE Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, zarządza się, aby we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Archidiecezji Częstochowskiej, począwszy od dziś do dnia 30 czerwca włącznie, podczas nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (tzw. nabożeństw czerwcowych) po litanii i antyfonie odśpiewać Suplikację w duchu wynagrodzenia za publiczne znieważenia Sakramentu Eucharystii i profanacje wizerunku Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej” – napisano w zarządzeniu podpisanym przez ks. Mariana Szerbę, wikariusza generalnego.

 

Suplikacja z języka łac. „supplicatio” oznacza błaganie i prośbę. Pierwsza strofa jest polskim tłumaczeniem starej pieśni łacińskiej zaczynającej się od słów: Święty Boże, święty mocny. Suplikacja ma charakter błagalny.

 

 

Źródło: archiczest.pl, KAI

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie