8 czerwca 2013

Abp Gądecki: miłość rozwija się w rodzinie

(fot. Enrique López-Tamayo Biosca / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Tłumy mieszkańców Poznania przeszły ulicami miasta w procesji Eucharystycznej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Podstawowym środowiskiem, gdzie rozwija się cywilizacja miłości jest rodzina – mówił do nich abp Stanisław Gądecki.

Metropolita poznański przewodniczył Mszy św. w kościele Serca Jezusowego na poznańskich Jeżycach, a następnie poprowadził procesję Eucharystyczną na plac Adama Mickiewicza, gdzie przed II wojną światową stał pomnik poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa.

Wesprzyj nas już teraz!

Ukazując nam swoje Serce, Jezus przypomina przede wszystkim, że właśnie tam, we wnętrzu człowieka rozstrzyga się los każdego, wybór między śmiercią a życiem w wymiarze ostatecznym – mówił abp Gądecki. Metropolita poznański przypomniał, że Serce Jezusa uczy człowieka, że prawdziwa miłość jest ukrzyżowana i że nie ma żadnego dobra bez ofiary, trudu, wyrzeczenia i samozaparcia.

Szczególną uwagę poświęcił abp Gądecki konieczności budowania rodzinsilnych Bogiem. Metropolita poznański przytoczył w homilii przykład mordu dokonanego przez córkę na rodzicach, zwrócił także uwagę na odwróconą hierarchię wartości w świecie, gdzie biznes narkotykowy znajduje się na drugim miejscu po ropie naftowej, a 525 mld dolarów wydawanych jest corocznie na alkohol.

Serce Boże daje moc i łaskę, aby rodziny stały się Kościołem domowym, szkołą ofiarnej miłości, wiary i szacunku dla życia. Miłość musi kosztować, bo jest oddawaniem życia dla tych, których kochamy – przekonywał abp Gądecki. Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski prosił także wiernych o modlitwę w intencji kapłanów, by byli wiarygodnymi świadkami miłości Chrystusa, by mieli serce wielkie i otwarte.

Na zakończenie procesji na placu A. Mickiewicza, przed pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r., odprawiono nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Społeczny komitet odbudowy pomnika Serca Jezusa – wotum wdzięczności za odzyskanie przez Polskę niepodległości, przeprowadził kwestę na rzecz odbudowy monumentu. Ofiarodawcy otrzymali wykonaną w brązie miniaturkę figury Chrystusa, która stała w centrum pomnika zniszczonego w 1939 r. przez niemieckich okupantów.

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 725 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram