25 czerwca 2021

Abp Gądecki: UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem

(fot. Episkopat.pl)

„Wyrażam głęboki smutek po rezolucji Europarlamentu, w której wzywa się do zapewnienia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych”, napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. W czwartek wieczorem Parlament Europejski przyjął raport, w którym m.in. określa aborcję jako „podstawową opiekę zdrowotną”.

Abp Gądecki napisał na Twitterze: „Wyrażam głęboki smutek po rezolucji Europarlamentu, w której wzywa się do zapewnienia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych Parlament Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem”.

Na sesji plenarnej w Brukseli eurodeputowani stosunkiem głosów 378 do 255, przy 42 głosach wstrzymujących się, opowiedzieli za przyjęciem tekstu, znanego jako raport Matića. Stało się to na dwa dni przed audiencją Ojca Świętego, dla przewodniczącego tego gremium, włoskiego polityka centrolewicowego, Davida Sassoli.

Wesprzyj nas już teraz!

Przyjęty raport określa aborcję jako „podstawową opiekę zdrowotną” i stara się przedefiniować klauzulę sumienia jako „odmowę leczenia”.

Zatwierdzony dokument stwierdza, że naruszanie „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych” jest „formą przemocy wobec kobiet i dziewcząt”. Wcześniej eurodeputowani odrzucili dwie próby zablokowania kontrowersyjnego raportu.

KAI

TK

Czytaj także:

Mec. Karolina Pawłowska: Raport Maticia to przejaw ideologizacji UE

Zwycięstwo skrajnej ideologii. Parlament Europejski przyjął groźny raport Maticia

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy