Módlcie się za siebie nawzajem; módlcie się za tych, którzy zadają wam cierpienie – wzywa abp Héctor Aguer wszystkich w Kościele, którzy są dziś sekowani z powodu swojego związku z tradycyjną liturgią i pobożnością.
Abp Héctor Aguer jest byłym metropolitą diecezji La Plata; jego następcą był sam Victor Manuel Fernández, obecnie kardynał i przewodniczący Dykasterii Nauki Wiary. Abp Aguer od kilku lat bierze aktywny udział w dyskusji o stanie Kościoła, publikując swoje artykuły w hiszpańsko- i anglojęzycznych mediach.
Hierarcha wezwał teraz do modlitwy za siebie nawzajem wszystkich tych, którzy cierpią w Kościele prześladowania ze względu na umiłowanie łacińskiej Tradycji. „Módlcie się za siebie nawzajem; módlcie się za tych, którzy zadają wam cierpienie. Czyńcie to przed Tabernakulum, oddając cześć Panu, który jest tam obecny. Zawierzajcie się po synowsku Najświętszej Maryi Pannie, Matce Wcielonego Boga, Matce Kościoła, Matce nas wszystkich. Liczcie także na moją modlitwę” – stwierdził arcybiskup.
Wesprzyj nas już teraz!
Zwrócił uwagę na to, że zwalczanie łacińskiej Tradycji w Kościele jest tym dziwniejsze, że w Tradycji tej żyje bardzo wiele małżeństw otwartych na dzieci; rodzi się też mnóstwo powołań kapłańskich i zakonnych. Tymczasem ludzi tych piętnuje się jako „zamkniętych” czy „skostniałych”. Zwalcza się też tradycyjnych biskupów, na co przykładów jest bardzo wiele. Hierarcha wymienił bp. Josepha Stricklanda z Teksasu, Daniela Fernándeza Torresa z Arecibo w Portoryko, Dominique Reya z Frejus-Toulon we Francji czy kardynałów Gerharda Müllera i Raymonda Burke’a.
Do tego dochodzi rosnąca liczba księży, z których część po prostu traci dach nad głową – bywa, że usuwa się kapłanów z parafii i muszą szukać sobie schronienia u własnych rodziców, rodzeństwa czy krewnych…
Przed progresywizmem, który walczy z Tradycją, nie ma jednak przyszłości, uważa abp Hector Aguer. To jałowa ideologia, oparta na „postępowych” kłamstwach i „dialogicznej” elastyczności. Dlatego konieczne jest zaufanie w moc Jezusa Chrystusa i Jego obecność w Kościele – aż do skończenia świata.
Źródło: rorate-caeli.blogspot.com
Pach