4 grudnia 2012

ABW na tropie „antysemitów”?

(fot. REUTERS/Kacper Pempel)

ABW na wiosnę 2012 r. rozpoczęła tajną operację o kryptonimie „Menora”, której oficjalnym celem było rozpracowanie osób podejrzanych o poglądy antysemickie. Oficjalnym powodem tych działań było „zabezpieczenie operacyjne obchodów powstania w getcie żydowskim”. W ramach tej operacji w kwietniu br. objęto inwigilacją m.in. Stanisława Michalkiewicza, Jerzego Roberta Nowaka oraz Waldemara Łysiaka – informuje „Najwyższy Czas”.

 

Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika „NCz” skierował do rządu, któremu podlega ABW pytania: „Gdzie w ustawie o ABW istnieje zapis dotyczący ochrony spraw żydowskich? Jeśli go nie ma, to czy funkcjonariusze prowadzący operację »Menora« nie złamali prawa?”.

 

Sommer pyta dalej: „Kto z funkcjonariuszy ABW i na czyje zlecenie wydał rozkaz o przeprowadzeniu operacji »Menora« i czy podobne operacje mają być przeprowadzane w przyszłości, a jeśli tak, to na jakiej podstawie? „Czy prawdą jest, że prowadzący filosemicką operację »Menora« funkcjonariusze dostali za nią nagrody i w jakiej wysokości?”.

 

Redaktor naczelny tygodnika przypomina, że Stanisław Michalkiewicz ze względu działalność opozycyjną był regularnie inwigilowany od końca lat 70. XX wieku. Zdaniem Sommera prowadzenie wobec publicysty takich praktyk w III RP jest absolutnym skandalem.

 

Źródło: nczas.com, fronda.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie