15 lutego w poznańskiej parafii Maryi Królowej w Poznaniu zainaugurowana zostanie Akademia Tradycji i Przyszłości. Wykłady poprowadzą m. in. ks. prof. Tadeusz Guz, prof. Jacek Bartyzel, prof. Mieczysław Ryba, Bogna Białecka oraz red. Sławomir Skiba.
W programie znalazły się zajęcia z teologii liturgii, filozofii prawa i polityki, katolickiej apologetyki i pedagogiki klasycznej. – Pragnę bardzo zachęcić wszystkich, którym bliska jest nie tylko liturgia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, ale świat wartości wypływający z tradycji Kościoła Rzymskokatolickiego, do udziału w zajęciach Akademii Tradycja i Przyszłość. Ich celem jest pogłębienie wiary, formacja i integracja środowiska, dla którego nie jest obojętna przeszłość i przyszłość Kościoła Chrystusowego. Zajęcia organizuje Centrum Kultury i Tradycji oraz Centrum św. Michała Archanioła działające przy parafii Maryi Królowej w Poznaniu – zachęca ks. Marcin Węcławski.
Wesprzyj nas już teraz!
– Akademia Tradycja i Przyszłość, organizowana przez Centrum Kultury i Tradycji to godne polecenia przedsięwzięcie. Gorąco zachęcam do zapisywania się na coroczne kursy tam prowadzone, dające szansę uzyskania wiedzy opartej o zdrowe, klasyczne zasady myślenia i poznawania rzeczywistości, tak potrzebne wobec zalewu modnego i możnego bełkotu – dodaje prof. Jacek Bartyzel.
Oto harmonogram zajęć:
15 II 2014 – Uroczysta inauguracja zajęć w Akademii Tradycja i Przyszłość. O godz.10.00 rozpocznie się Msza św., na godz.11.30 zaplanowano wykład inauguracyjny „Tradycja w odwiecznej wojnie” – ks. Romana Kneblewskiego.
22 II 2014 – Wprowadzenie do filozofii.
8 III 2014 – Nauka o cywilizacjach z elementami historii Polski.
29 III 2014 – O liturgii i jej roli w nowej ewangelizacji.
26 IV 2014 – Filozofia prawa.
17 V 2014 – Filozofia polityki.
14 VI 2014 – Elementy apologetyki Kościoła katolickiego.
Udział w poszczególnych wykładach, bez zapisywania się na całą Akademię, związany jest z odpłatnością w wysokości 40 zł. Jeden semestr zajęć jest z kolei związany z odpłatnością 140 złotych. Każdy uczestnik otrzymuje Kartę Studenta, a po ukończeniu dwóch semestrów – dyplom. Zapisów można dokonywać telefonicznie, pod numerem 22 258 47 22 lub 601 31 33 75, a także mailowo: [email protected].
Źródło: wieden1683.pl
mat