15 sierpnia 2019

Aktywiści LGBT zamierzają manifestować podczas defilady Wojska Polskiego

(Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum)

W Katowicach z okazji święta Wojska Polskiego odbędzie się defilada, w której wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą. Aktywiści LGBT zapowiedzieli, że pojawią się wśród publiczności z tęczowymi flagami oraz transparentem „Make love, not war”.

 

Katowickie wydanie „Gazety Wyborczej” informuje o zamiarach homoseksualnych aktywistów ruchu LGBT, którzy zapowiedzieli uczestnictwo w defiladzie Wojska Polskiego. Do prowokacji może dojść w trakcie wydarzenia, ponieważ działacze LGBT zamierzają dołączyć do widowni, zabierając ze sobą tęczowe flagi oraz transparenty. Co ciekawe, jedna z organizatorek homoseksualnej manifestacji uznaje uroczystą defiladę Wojska Polskiego za „gloryfikowanie wojny i pokaz siły”.

 

Tęczowa aktywistka podkreśla, że aktywność środowisk LGBT podczas defilady Wojska Polskiego ma za zadanie zwrócenie uwagi na homoseksualistów. „Chcemy, aby nas zauważono. Defilada jest finansowana z podatków, które odprowadzają również osoby LGBT, a obecna władza zdaje się o tym zapominać oraz otwarcie atakować społeczność LGBT” – mówi Małgorzata Pawlak.

 

Oprócz obecności na defiladzie Wojska Polskiego, homoseksualni aktywiści wezmą udział w pikiecie zorganizowanej przez Partię Zieloni. Zaplanowano ją na katowickim rynku na godzinę 11.

 

 

Źródło: katowice.wyborcza.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie