W rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Anna Maria Anders przyznała, że należy walczyć z przypisywaniem Polakom odpowiedzialności za Holocaust oraz szybko usuwać z przestrzeni publicznej pomniki zbrodniarzy komunistycznych.
Anna Anders w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” komentując obecne zawirowania polityczne powiedziała – Nie dostrzegam w Polsce żadnych zagrożeń dla wolności słowa, przekonań i prasy. – Demonstracje zwolenników i przeciwników obecnego rządu uważa za dowód na prawidłowe funkcjonowanie systemu demokratycznego w Polsce, a publicznie wyrażane obawy jej zagrożenia za „czystą propagandę”.
Wesprzyj nas już teraz!
Anders skomentowała także wypowiedź komisarza francuskiej gminy żydowskiej Joel Mergui’a o tym, że w Polsce gazowano żydów. – Uważam, że reagowanie na takie zakłamywanie historii jest obowiązkiem rządu i każdego Polaka, który posiada możliwość publicznego zabrania głosu w takich sprawach – powiedziała. Uważa, że należy walczyć „stanowczo i zdecydowanie” z nazwaniem obozów koncentracyjnych „polskimi”. Według niej w Polsce konieczna jest edukacja historyczna. Postuluje również propagowanie wiedzy o historii Polski za granicą przy pomocy instytucji międzynarodowych
Szefowa Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa uważa, że należy usuwać pomniki gloryfikujące Armię Czerwoną i komunistyczny aparat represji – To jest konieczne. Należy oczyścić przestrzeń publiczną z reliktów pamięci o zbrodniarzach komunistycznych, bo ich obecność sprzyja relatywizowaniu historii – stwierdziła. Wzywa także do zmiany nazw ulic, które noszą imiona sługusów komunistycznych.
Anna Anders przyznała, że jeszcze nie podjęła decyzji czy będzie kandydować do Senatu z listy PiS i Zjednoczonej Prawicy na Podlasiu. Jednak zapowiedziała, że gdyby została senatorem zajęłaby się współpracą z Polonią i Polakami oraz edukacją z naciskiem na patriotyzm, a także sprawami okręgu.
Anna Maria Anders (ur. 1950), jest córką z drugiego związku generała Władysława Andersa, z poznaną w 1944 roku w Bagdadzie Ireną Bogdańską. Władysław Anders uzyskał rozwód z pierwszą żoną w 1948 roku.
Źródło: „Do Rzeczy”
MR