14 września 2021

Antoni Macierewicz kontra dziennikarze. Chodzi o publikację tygodnika „Sieci” w sprawie raportu smoleńskiego

(fot. Twitter / Antoni Macierewicz)

Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez publicystów tygodnika „Sieci” Marka Pyzę i Marcina Wikło. Chodzi o „rozpowszechnianie fałszywych informacji dotyczących raportu podkomisji smoleńskiej”.

Raport podkomisji smoleńskiej to jeden z najbardziej tajemniczych dokumentów w polskiej przestrzeni politycznej. Mimo wielokrotnych zapowiedzi ze strony Antoniego Macierewicza dokument nadal nie ujrzał światła dziennego, a sam przewodniczący podkomisji „nie widzi możliwości wyznaczania terminu” jego publikacji.

Sprawę opisali publicyście tygodnika „SIECI” Marek Pyza i Marcin Wikło, którzy w obszernym tekście przedstawili ustalenia na temat tego, co może znajdować się w raporcie Macierewicza i jakie okoliczności towarzyszyły jego powstaniu.

Wesprzyj nas już teraz!

W artykule przekazano również, że część członków podkomisji, w tym Wiesław Chrzanowski, Marek Dąbrowski i Kazimierz Grono, miała złożyć zdanie odrębne do raportu.

W poniedziałek wieczorem Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego wydała w sprawie oświadczenie.

„Wyżej wymienione osoby nie były członkami Podkomisji w chwili głosowania nad treścią raportu i nie miały wglądu do projektu raportu z badania zdarzenia lotniczego nad Smoleńskiem, wobec czego nie były uprawnione do złożenia zdania odrębnego”, czytamy w komunikacie.

„Dokonując w dniu dzisiejszym publikacji informacji z badania pozyskanych w latach 2016-2018 wymienione osoby naruszyły postanowienia ustawy (…), która stanowi, że członek Komisji jest obowiązany zachować w tajemnicy wiadomości uzyskane w związku z badaniem zdarzenia lotniczego”, przekazano w oświadczeniu.

Jak dodano, „działanie to ma charakter bezprawnego przywłaszczenia funkcji publicznej i ma na celu dezinformację”, w związku z czym „przewodniczący Podkomisji złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”.

 

Źródło: wp.pl, wirtualnemedia.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie