W ostatnich tygodniach parlamenty Arkansas, Oklahomy, Ohio, Idaho i Tennessee przegłosowały regulacje wprowadzające wyższy poziom ochrony życia dzieci nienarodzonych. Inicjatywy pozostają na różnych etapach legislacji.
Senat Idaho przegłosował zakaz aborcji po wykryciu bicia serca dziecka, tzw. heartbeat bill, robiąc wyjątek w przypadkach gwałtu, kazirodztwa czy konieczności ratowania życia matki. Dokument czeka na podpisanie przez republikańskiego gubernatora Brada Little. Jednak aby nowe prawo weszło w życie, musi jeszcze zostać zatwierdzone w sądzie federalnym przez co najmniej jeden, dodatkowy stan. Póki co, wszystkie próby przegłosowania heartbeat bill w Stanach Zjednoczonych spełzły na niczym.
Na biurku gubernatora Oklahomy, Kena Sitta leżą natomiast dwa antyaborcyjne projekty. Jeden zakazuje przeprowadzenia „zabiegu” w momencie wykrycia bicia serca dziecka, a drugi wprowadza karę w postaci nawet rocznego zakazu wykonywania zawodu w przypadku przeprowadzenia aborcji przez lekarza. Jeżeli dokumenty nie zostaną podpisane, wejdą w życie w listopadzie.
Wesprzyj nas już teraz!
Tennessee natomiast wypowiada walkę procederowi handlu szczątkami dzieci zabitymi w haniebnym procederze. Inicjatywa nakazuje matce pochowanie dziecka, lub skremowanie jego szczątków, jeżeli zostało zabite w wyniku aborcji farmakologicznej lub chirurgicznej.
Kliniki aborcyjne będą zobowiązane do pokrycia kosztów pochówku i kremacji, chyba, że kobieta zdecyduje się na pochowanie w innym miejscu. Wtedy to ona zapłaci za całą operację. Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, szczątki dzieci traktowane są jak medyczny odpad, natomiast w przeszłości konglomeraty aborcyjne np. Planned Parenthood były oskarżane o czerpanie korzyści ze sprzedaży szczątków koncernom farmaceutycznym. Inicjator ustawy, senator Tim Rudd przekonuje, że w kolejce czekają już organizacje charytatywne czekające na możliwość pokrycia kosztów pogrzebu, jeżeli matki na to nie stać.
W Arkansas, gubernator Asa Hutchinson podpisał ustawę ograniczającą proceder abortowania dzieci poczętych w wyniku gwałtu. Jeżeli kobieta pragnie dokonać aborcji powołując się na ciążę powstałą w wyniku napaści seksualnej, wcześniej musi zgłosić sprawę odpowiednim organom ścigania. Całość ma ograniczyć bezpodstawne powoływanie się na umożliwiający zabicie dziecka przepis.
Ohio podejmuje kolejną próbę wprowadzenia prawa nakazującego ratowanie życia dziecka, które przeżyło aborcję. Po uchwaleniu Senate Bill 157, każdemu lekarzowi, który nie obejmie dziecka odpowiednią opieką zostanie postawiony zarzut popełnienia przestępstwa „aborcyjnego zabójstwa”.
„Sedno ustawy o ochronie niemowląt, które przetrwały aborcję jest proste: żadne bezbronne noworodki nie powinny być pozostawione na pewną śmierć”- tłumaczył w oświadczeniu Mike Gonidakis, prezes Ohio Right to Life. Poprzednia próba przegłosowania ustawy miała miejsce w 2019 r. Wtedy inicjatywa przeszła przez Senat, ale została storpedowana w Izbie Reprezentantów.
Źródło: catholicnewsagency.com
PR