20 czerwca 2012

Arabia Saudyjska: ścięty za… czary

(Rijad, Plac Dira, miejsce najczęstszych publicznych egzekucji, fot. BroadArrow / commons.wikimedia.org, licencja cc)

W Arabii Saudyjskiej wykonano wyrok śmierci na mężczyźnie skazanym przez tamtejszy sąd za… czary i czarnoksięstwo. Kara śmierci wykonywana jest przez ścięcie.


O wykonaniu wyroku we wtorek poinformowało saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Jak głosiło oficjalne stanowisko MSW, Marih bin Ali Issa al-Asiri miał praktykować „czary i czarnoksięstwo”, posiadać książki i talizmany i przyznać się do cudzołóstwa. Al-Asiri został stracony w prowincji Nadżran w pobliżu granicy z Jemenem.

Jak wskazują analitycy, to nie pierwszy tego typu przypadek. Saudyjscy sędziowie, trzymając się przepisów fundamentalistycznego wahhabizmu, regularnie skazują za uprawianie czarów. Co zagrożone jest karą główną, podobnie jak mord, gwałt i handel narkotykami.

 

W ubiegłym roku w Arabii wykonano 82 wyroki śmierci. Zazwyczaj mają one publiczny charakter, wykonywane są poprzez ścięcie. Krytykowany wahhabizm jest popularyzowany w krajach Zachodu przy finansowym wsparciu Saudów.

 

Źródło: polskatimes.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie