5 maja 2014

30 kwietnia Komisja Pokoju i Sprawiedliwości archidiecezji São Paulo wydała specjalny komunikat, tuż przed… największą doroczną homoseksualną manifestacją. Komisja wzywa „ludzi dobrej woli” a „zwłaszcza chrześcijan” do namysłu nad „tak głęboko niesprawiedliwą rzeczywistością, z jaką borykają się ludzie LGBT, by czynnie podjąć działania na rzecz przezwyciężenia tych realiów, będąc kierowanym najwyższą zasadą ludzkiej godności”.

Tekst komunikatu został ujawniony na kilka dni przed 18. Paradą Równości, która odbyć się miała w niedzielę. Jej celem była manifestacja „tolerancji”, dumy z homoseksualizmu i „równości”, w tym z wezwaniem do równości w świetle prawa, we wszystkich aspektach. W tym dotyczących zawierania „małżeństw”.

Wesprzyj nas już teraz!

„Nie możemy milczeć wobec rzeczywistości doświadczanej przez ludzi, którzy są celem uprzedzeń i ofiarami systematycznego gwałcenia ich podstawowych praw, m. in. takich jak prawo do zdrowia, wykształcenia, pracy, życia i kultury”. Komisja Pokoju i Sprawiedliwości archidiecezji São Paulo osoby homo-, bi- i transseksualne „codziennie znoszą fizyczną i psychiczną przemoc, kończącą się morderstwami, które są prawdziwymi zbrodniami nienawiści”. Jak podkreślają autorzy komunikatu, ich stanowisko jest „wierne misji głoszenia i obrony ewangelicznej i cywilizacyjnej wartości praw człowieka, opierającej się na Konstytucji Duszpasterskiej Gaudium et Spes, przyjętej przez Drugi Sobór Watykański”.

Przewodniczący Komisji, Geraldo Magela Tardelli, podkreślił, że zadaniem kościelnego gremium, któremu przewodniczy, jest „użyczanie głosu tym, którzy są pozbawiani głosu”. Dodał, że to pierwszy raz, kiedy archidiecezjalna komisja zaangażowała się na rzecz osób homoseksualnych, bowiem jej członkowie zaobserwowali… wzrost przemocy wobec środowisk LGBT.

Publikacja stanowiska niedługo przed Paradą Równości nie była przypadkowa. – Uważamy, że to był właściwy czas na ujawnienie tego komunikatu. Jesteśmy zaangażowani w obronę praw człowieka i nie zgadzamy się z przemocą jakiegokolwiek rodzaju, bez względu na kolor skóry czy orientację seksualną ludzi – podkreślił Tardelli.

Prawne rozpoznanie „małżeństw” osób tej samej płci nastąpiło w Brazylii drogą sądową. Nie wywołało to żadnej reakcji ze strony brazylijskich biskupów.

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 031 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram