28 października 2020

Arcybiskup Dzięga: Niech mężczyźni stają na straży świątyń

(Fot. Wikimedia Commons )

Arcybiskup Andrzej Dzięga w swym „Liście do Kapłanów” zachęcił katolickich mężczyzn do wstępowania w szeregi straży broniących kościołów przed atakami barbarzyńców.

 

Metropolita szczecińsko-kamieński podkreślił, że napaści na świątynie „nie mają charakteru przypadkowego”. Polecił swoim księżom, by wraz z wiernymi dziękowali Panu Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a także za wnioskodawców inicjatyw zmierzających do pełniejszej ochrony życia nienarodzonych.

 

Diecezjanie powinni także prosić „o łaskę nawrócenia i opamiętania dla organizatorów oraz uczestników bezbożnych manifestacji przeciwko prawnej ochronie życia dzieci”.

 

Ksiądz arcybiskup wyraził wdzięczność tym, którzy „starają się ochraniać świątynie, kapłanów i dzieła Boże”. Docenił inicjatywy tworzenia Kościelnej Służby Porządkowej. Zachęcił mężczyzn do tego, by dołączyli do takich formacji. „Niech powrócą do Kościoła, niech odbędą pokutę” – napisał z kolei o uczestnikach proaborcyjnych demonstracji.

 

Źródło: wiez.com.pl

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie