9 października 2021

Australia: premier był przeciwny obostrzeniom. Teraz wolności obywatelskie powiąże z koniecznością zaszczepienia

(Dominic Perrottet, fot. printscreen YouTube)

Nowy premier australijskiego stanu Nowa Południowa Walia zasłynął z tego, że był zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzania lockdownów z powodu pandemii koronawirusa. Teraz nieco zmienia poglądy i chce powiązać możliwość korzystania ze swobód obywatelskich z obowiązkiem zaszczepienia przeciwko Covid-19.

Dominic Perrottet to katolik, a zarazem nowy premier australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Z politykiem wiązano w kraju duże nadzieje, ponieważ był znany ze sprzeciwu wobec „pandemicznych restrykcji” i lockdownów. Co ciekawe, krytycznie wypowiadał się również na temat tzw. „małżeństw jednopłciowych” oraz aborcji. Część z jego poglądów dotycząca spraw wokół pandemii koronawirusa uległa jednak zmianie.

Premier Nowej Południowej Walii zapowiedział bowiem, że nie zniesie w pełni ograniczeń dla mieszkańców swojego stanu, dopóki liczba zaszczepionych nie sięgnie poziomu 80 procent. W oświadczeniu wydanym 7 października stwierdził, że wolności obywatelskie będą ściśle uzależnione od spełnienia warunku przyjęcia dwóch dawek preparatu przeciwko Covid-19.

Wesprzyj nas już teraz!

Konserwatywne media oraz wyborcy nie kryją swego niezadowolenia bowiem przed wyborami wiele wskazywało na to, że Dominic Perrottet zniesie wszystkie obostrzenia, niezależnie od liczby zaszczepionych. Swobody obywatelskie będą jednak w pełni dostępne tylko w sytuacji zaszczepienia znaczącej większości mieszkańców stanu. Z większości wolności obywatelskich będą mogli również korzystać obywatele posiadający certyfikat przyjęcia preparatu przeciwko koronawirusowi.

„Szczepienia są kluczem do powrotu życia do normy, a dzisiejsze zmiany pomogą rodzinie i przyjaciołom ponownie połączyć się, przywrócić dzieci do szkoły i szybciej przywrócić działalność biznesową” – powiedział nowy premier Dominic Perrottet.

Przypomnijmy, że przed mianowaniem na premiera Nowej Południowej Walii, Perrottet zasugerował, że doprowadzi do natychmiastowej reformy gospodarczej i zniesienia drakońskich nakazów związanych ze zdrowiem publicznym. Obejmowało to również bezterminowe blokady, ograniczenia dotyczące przedsiębiorstw lub miejsc kultu oraz obowiązkowe szczepienia.

Zwolennicy premiera stanu twierdzą, że polityk ma „związane ręce” i działa w ramach ograniczeń wprowadzonych przed poprzednią administrację oraz w ramach dyrektyw rządu federalnego. Ponadto argumentują, że Dominic Perrottet nie ma uprawnień do unieważniania nakazów związanych ze zdrowiem publicznym. Zgodnie z australijską konstytucją, pierwszeństwo decyzyjne ma bowiem rząd federalny.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Katolik i przeciwnik lockdownów. Najludniejszy stan Australii ma nowego premiera

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez