28 marca 2023

Austria: co druga kobieta spodziewająca się dziecka jest poddawana presji zamordowania nienarodzonego

(Obraz Thorsten Frenzel z Pixabay )

Jak wynika z badań instytutu opinii społecznej IMAS, co druga kobieta w ciąży mieszkająca na terenie Austrii, jest poddawana presji dokonania aborcji. Jednocześnie aż 77 proc. społeczeństwa oczekuje od państwa większej pomocy dla kobiet, które zaszły w ciążę.

Statystyki wskazują, że w Austrii każdego roku w wyniku procedury aborcji zabijanych jest około 30 tys. dzieci. Jednocześnie co druga kobieta w ciąży jest poddawana presji dokonania aborcji. Badania jednak wskazują, że jest szansa na to, aby odwrócić te bolesne trendy. Zdaniem ekspertów może się tak stać, jeśli kobiety w ciąży otrzymają dodatkowe wsparcie ze strony państwa.

Zdaniem austriackich ekspertów zajmujących się m.in. polityką prorodzinną, udzielenie skutecznej pomocy w przypadku „niechcianej ciąży” jest dziś dość trudne. „Wokół tego tematu panuje ogromna dezinformacja, a przy szacowanej liczbie 30 tys. aborcji rocznie nie możemy pozwolić sobie na odwracanie wzroku” – mówi cytowana przez portal Glaube dr Daniela Karall. Jej zdaniem pilnie potrzebne są bardzo precyzyjne statystyki i badania nad motywami dokonywania aborcji w Austrii. Zdaniem dr Karall, wyniki będą mogły pomóc w uksztatowaniu takiej polityki społecznej, która zapewni kobietom skuteczniejszą pomoc i wsparcie.

Wesprzyj nas już teraz!

„Żadna ciąża nie jest wolna od lęków, wątpliwości i niepewności” – mówi Ines Gstrein – „ale też nie ma kobiety, w której aborcja nie pozostawiłaby jakiegoś śladu” – wskazuje. Jej zdaniem za mało zwraca się uwagę na presję, której poddawane są w tej sytuacji kobiety.

​Na ten sam problem zwraca też uwagę Margit Haisder, odpowiedzialna za duszpasterstwo rodzin w diecezji Innsbruck. Jej zdaniem modne dziś hasło: decyzja należy wyłącznie do ciebie, oznacza w istocie, że kobietę pozostawia się samą sobie i wszyscy uchylają się od pomocy.

​Na inny problem austriackiej praktyki aborcyjnej wskazuje natomiast przewodnicząca krajowego stowarzyszenia niepełnosprawnych Roll On. „To nieludzkie – mówi – że dziecko może być abortowane aż do narodzin, jeśli istnieje podejrzenie o niepełnosprawność. To straszna dyskryminacja, nikt nie ma prawa do takiej wyceny życia niepełnosprawnych” – mówi Petra Plonner. Podkreśla ona, że kampania promująca usuwanie dzieci z podejrzeniem o niepełnosprawność jest hańbą dla Austrii i przypomina czasy barbarzyńskie.

 

Źródło: KAI, vaticannews

Oprac. WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram