24 lipca 2020

Autorzy inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender” prostują lewicowe kłamstwa

Niektóre media, w tym „Gazeta Wyborcza”, podały nieprawdziwe informacje na temat treści obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej celem jest wypowiedzenie przez Polskę ideologicznej Konwencji stambulskiej. Organizacje zrzeszone w Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej wydały stanowisko na ten temat.

PRZECZYTAJ STANOWISKO – LINK
STRONA INICJATYWY – LINK

Chrześcijański Kongres Społeczny, Instytut Ordo Iuris i inne organizacje chroniące rodzinę podkreślają, że przedmiotem krytyki Konwencji stambulskiej nie jest jej oficjalny tytuł, odnoszący się do walki z przemocą, ale kontrowersyjna treść dokumentu.

Wesprzyj nas już teraz!

„Ataki na środowiska opowiadające się za wypowiedzeniem konwencji, które polegają na przypisywaniu im wbrew wszelkim faktom «poparcia dla legalizacji przemocy» nie tylko niszczą debatę publiczną w naszym kraju, ale same w sobie stanowią przejaw odczłowieczania i przemocy” – napisano w stanowisku. 

Komitet dodaje także, iż „rozpowszechnianie oczywiście nieprawdziwych i zniesławiających informacji na temat treści inicjatywy obywatelskiej spotka się z reakcją prawną”.
Inicjatorzy stanowiska zaznaczają, że w konwencji w błędny sposób określono przyczyny przemocy.
„Autorzy konwencji zignorowali wszystkie główne źródła przemocy określone w badaniach Światowej Organizacji Zdrowia: uzależnienia, rozpad więzi rodzinnych i seksualizację wizerunku kobiet oraz dziewcząt w mediach” – podkreślono.

Komitet przypomina, że Konwencja obliguje państwa, by „wykorzeniały tradycje i zwyczaje” oparte na tradycyjnych rolach społecznych kobiet i mężczyzn. Podkreśla także, iż tego typu podejście prowadzi do wzrostu przemocy.

„Według badań Europejskiej Agencji Praw Podstawowych i OECD najwyższe wskaźniki przemocy wobec kobiet notują te państwa, w których od lat funkcjonuje przyjęta w konwencji strategia” – napisano.

Autorzy stanowiska wyjaśniają, ponadto, że w Polsce funkcjonują już skuteczne metody przeciwdziałania przemocy. 

„Przykładem jest wprowadzona kilka miesięcy temu możliwość usunięcia sprawcy przemocy z mieszkania bez konieczności wszczynania postępowania karnego. Przyjęcie i wypowiedzenie konwencji nie ma żadnego związku z obowiązywaniem tych przepisów” – stwierdza Komitet.  
Organizacje prorodzinne proponują również alternatywę dla Konwencji stambulskiej.

„Wypowiedzeniu Konwencji stambulskiej powinno towarzyszyć rozpoczęcie prac nad nową Konwencją o prawach rodziny. Powinna ona powtórzyć antyprzemocowe postanowienia Konwencji stambulskiej, a rozwiązania uderzające w rodzinę zastąpić normami, które ją wzmacniają” – podkreślają autorzy stanowiska. 

Ordo Iuris

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 37 300 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram