26 lutego 2020

Barbara Nowak o Konwencji Stambulskiej: powinniśmy pójść w ślady Słowacji

(Fot. PCh24 TV)

W ocenie Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty, Konwencja Stambulska jest zagrożeniem i powinna być wycofana jak najszybciej z obiegu publicznego w Polsce. – To, co zrobiła Słowacja jest czymś, co powinniśmy naśladować – powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja.

 

Zdaniem małopolskiej kurator oświaty, konwencja jest zagrożeniem i ma „konkretne przełożenie na kształtowanie młodego człowieka, na model społeczny” i jest „bardzo szkodliwa”. Stąd też Polska, na wzór Słowacji, powinna ja wypowiedzieć.

 

Trzeba tu przypomnieć, że Słowacja odrzuciła już podpisaną konwencję, ale jeszcze przed jej ratyfikacją. Głównym zarzutem wobec dokumentu było to, że wbrew nazwie nie zajmuje się jedynie zapobieganiem przemocy wobec kobiet, ale wprowadza nową definicję małżeństwa. W dokumencie nie brakuje tez odniesień do ideologii gender.

 

W Polsce nie brakuje głosów mówiących o konieczności wypowiedzenia konwencji przez nasz kraj. Jest ona bowiem postrzegana jako zagrożenie dla dzieci i rodzin. Barbara Nowak w rozmowie z Radiem Maryja zauważyła, że konwencja jest groźna na poziomie języka, gdyż „demoluje pojęcia bardzo dobrze nam znane”, która są ugruntowana w naszej cywilizacji. Chodzi o rodzinę, tolerancję, demokrację i płeć. – Kolejne zagrożenia to konkretne działania, czyli takie działania, kiedy z powagą informuje się o 56 płciach co najmniej, gdzie jest obowiązkowo wprowadzane do szkół wychowanie seksualne typu B, czyli to permisywne oparte na standardach WHO – dodała. Tymczasem bazuje ono na sztucznym pobudzaniu popędu seksualnego u małych dzieci.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

 

Brawo Słowacja! Parlament odrzucił genderową Konwencję Stambulską

 

Podczas nadzwyczajnej sesji parlamentarnej stosunkiem 96 do 113 głosów odrzucono Konwencję Stambulską, dokument wykorzystujący przemoc wobec kobiet jako narzędzie do wprowadzania ideologii gender. Liberalna prezydent, Zuzanna Czaputova zapowiedziała, że uszanuje decyzję parlamentu.

 

Zobacz także – MEGA DEBATA: Jak seksedukatorzy „kradną” nasze dzieci?

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie