8 czerwca 2021

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz małopolska kurator oświaty zapowiedzieli skontrolowanie placówek oświatowych, których nauczyciele przyprowadzili dzieci na polityczny wiec tak zwanej totalnej opozycji. Podczas debaty w ramach Tygodnia Życia i Wolności Barbara Nowak ostro skomentowała skandaliczne nadużycie ze strony wychowawców z Dobczyc.

 

 

Jak napisał portal wPolityce.pl, w podkrakowskich Dobczycach doszło do bulwersującego zdarzenia. Do cieszącego się marnym zainteresowaniem wiecu w ramach opozycyjnej inicjatywy pod hasłem „Tour de Konstytucja” dołączyły przedszkolne oraz szkolne dzieci, przyprowadzone przez wychowawców. Najmłodsi usłyszeli tam z ust przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości między innymi krytykę działań mających na celu ograniczenie tak zwanej turystyki aborcyjnej.

„Na nagraniach widzimy przemawiającego sędziego Waldemara Żurka, który mówi nie tylko o konstytucji, ale także o sytuacji Polski w Europie. Oczywiście krytycznie. Tuż po nim przemawiają przedstawiciele KOD oraz prokuratorzy z Krakowa. Generalnie zaledwie kilku gapiów obserwuje przemowy działaczy „kasty” sędziowskiej oraz jej sojuszników z prokuratury. Wieje nudą. Nagle jednak sytuacja się zmienia. Na plac wchodzi grupa przedszkolaków wraz z ich opiekunkami. Dzieci i przedszkolanki witane są gromkimi okrzykami. Dzieci otrzymują chorągiewki, panie z przedszkola egzemplarze konstytucji” – czytamy w relacji opartej na materiałach filmowych Komitetu Obrony Demokracji.

– Ścigamy za wszystko. Był tutaj przykład aborcji. Jedziecie do Czech, a my jako prokuratura zatrzymujemy was na granicy, bo takie jest rozporządzenie. Cóż z tego, że jest ono niezgodne z konstytucją – to słowa prokuratora z Krakowa Bolesława Laszczaka.

– Prezydent powinien być strażnikiem konstytucji (…), ale niestety pan prezydent zaprzysiągł takich nielegalnych sędziów w TK. Zrobił to w nocy. Prawnicy mu powiedzieli, że łamie konstytucję. Wszyscy nad tym bolejemy, bo prezydent powinien nas bronić. W konstytucji jest tali sąd dla polityków, Trybunał Stanu, także dla pana prezydenta. Ten Trybunał może go kiedyś osądzić (…). Zapamiętasz? Prezydent nie jest bezkarny – mówił z kolei sędzia Waldemar Żurek.

Skandaliczną indoktrynację najmłodszych skomentowała podczas debaty w ramach Tygodnia Życia i Wolności małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

– To jest nie tylko bulwersujące. Według mnie jest to przestępstwo. Za takie postępowanie powinni ponieść konsekwencje dorośli. Mieli pod opieką dzieci, są za nie odpowiedzialni. Jeśli bez zgody rodziców przyprowadzili dzieci na spotkania niedostosowane do ich wieku i percepcji, dopuszczają się przestępstwa – stwierdziła.

Pani kurator nazwała nieodpowiedzialnych wychowawców „terrorystami” i zapowiedziała skontrolowanie placówek edukacyjnych w Dobczycach.

Głos zabrał także minister Przemysław Czarnek. – Jeśli te informacje się potwierdzą to mamy do czynienia z zuchwałym wykorzystaniem dzieci do celów politycznych – co najważniejsze, niezgodnym z konstytucją i prawem oświatowym. Natychmiast zlecam wyjaśnienie tej sytuacji i przeprowadzenie kontroli – zapowiedział, cytowany przez społecznościowy profil resortu edukacji.

 

Źródła: wPolityce.pl, facebook, PCh24TV.

 

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy