4 czerwca 2012

Będzie koalicyjny kompromis w sprawie opodatkowania rolników?

(fot. Archiwum Kancelarii Premiera RP)

Do koalicyjnych rozmów wraca sprawa nałożenia na rolników podatku dochodowego. Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe wypracowują kompromis w tej sprawie.


Rząd podjął pracę reformą obejmującą część rolników podatkiem dochodowym. Między PO i PSL będą toczyć się negocjacje w tej sprawie. Jak deklarują jednak politycy obydwu partii nie będą to pertraktacje w świetle kamer.  – Trwają obecnie prace w tej sprawie między Ministerstwem Finansów a Ministerstwem Rolnictwa – potwierdza Adam Jasser, wiceszef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

 

Obecnie spór toczy się wokół tego jakiej wielkości gospodarstwa obciążyć podatkiem. Niewykluczone, że zostanie zastosowany wariant podobny do tego, jaki już wprowadzono przy ustalaniu składki zdrowotnej. Obciążono nią rolników posiadających gospodarstwa wielkości powyżej 6 ha.

 

Politycy PSL nie myślą jednak ryzykować koalicji w obronie rolników. Ci bowiem coraz częściej głosują na PO i PiS. – Nasz elektorat to dzisiaj głównie samorządowcy i lokalni liderzy – przyznaje Krzysztof Kosiński, rzecznik PSL, który większych tarć w koalicji w tej kwestii raczej nie przewiduje.

 

Zgodnie z zapowiedziami premiera, złożonymi w expose, rachunkowość dla rolników ma zostać wprowadzona w 2013 roku.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie