6 lipca 2015

Od środy 8 lipca 2015 r. w dobrych kioskach i salonach prasowych będzie można nabyć 45. numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików w Polsce – „Polonia Christiana”. Głównym tematem najnowszego wydania są patologie i nadużycia, na których żeruje współczesna transplantologia. 

„Sielankowe obrazki, spokojna muzyka, wzruszające sceny – tak wygląda protransplantologiczna propaganda. Chodzi w niej tylko o jedno, małe TAK. Aby było ono możliwe, wątpliwości na temat wystarczalności kryterium śmierci mózgowej do stwierdzenia zgonu zostają skrzętnie przemilczane, a wyrażających je przedstawia się jako bandę zacofanych oszołomów” – tak rozpoczyna blok tekstów poświęconych tytułowemu problemowi Agnieszka Żurek. Dr Izabella M. Stępkowska poddaje analizie medyczno-prawnej nieludzki proceder pobierania organów od żyjących jeszcze pacjentów. „W Polsce narządy od osób w stanie tak zwanej śmierci mózgu pobiera się od trzydziestu lat. Przeszczepianie narządów nie jest prawdziwą sztuką lekarską. Prowadzi często do szybkiej śmierci biorcy, nawrotu choroby, z powodu której organ został wymieniony, rozwinięcia u biorcy choroby nowotworowej lub ciężkiej choroby zakaźnej. Jednak główną czarną kartą transpalnologii jest wprowadzenie w obszar medycyny wyimaginowanego pojęcia śmierci mózgu człowieka jako całości” – twierdzi autorka.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W tak poważnej sprawie na łamach nie mogło zabraknąć głosu Kościoła. Ojciec Jacek M. Norkowski przypomina nauczanie papieży w sprawie określenia śmierci człowieka i niezbywalnej godności jego ciała. Dominikanin przypomina, iż pobieranie narządów od chorych uznanych za zmarłych na podstawie kryteriów neurologicznych jest zaprzeczeniem zasady wspierania chorego aż do śmierci – a więc zasady od zawsze przyświecającej chrześcijaństwu.

 

W cyklu „antytransplantacyjnym” wyróżnia się także tekst Piotra Doerre – autor prezentuje interesującą perspektywę, w której dzisiejsza transplantologia jawi się jako kolejny etap rozwoju rewolucyjnej ideologii, dostarczając jej twórcom ideologiczne paliwo, dając im kolejną nadzieję na efektywne zarządzanie społecznymi nadziejami na lepsze jutro.

Publicyści „Polonia Christiana” komentują również bieżące życie społeczno-polityczne. Krzysztof Gędłek w artykule otwierającym najnowszy numer z katolickiego punktu widzenia przygląda się obietnicom i poczynaniom prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Krystian Kratiuk dokonuje zaskakującej inwersji i analizuje zjawisko buntu… „starych” (rozumianych tu jako przedstawicieli medialno-politycznego estabilishmentu III RP), Filip Obara z dystansem ocenia zaś Pawła Kukiza i budowany wokół niego ruch społeczny. Stanisław Michalkiewicz tłumaczy natomiast niuanse związane z planowaną zmianą ordynacji wyborczej. 

Tradycyjnie już Czytelnicy znajdą w najnowszym numerze obszerne działy poświęcone historii i kulturze. Andrzej Solak opowiada w nich o heroicznych ofiarach wojny domowej w Hiszpanii, Mariusz Solecki śledzi literackie dokonania wypromowanej za sprawą filmu „Ida” komunistycznej zbrodniarki Julii Brystygierowej, Jacek Kowalski zaś rozpościera przed nami przepiękny kilim utkany z teologicznej głębi i artystycznej wartości tradycyjnych polskich pieśni kościelnych. 

Nie zabrakło również felietonistyki autorstwa największych jej tuzów – Andrzeja Pilipiuka (który ostrze swej publicystyki wycelował tym razem w ekoterror) czy Grzegorza Brauna. 

To wszystko – i wiele więcej – znajdą Państwo w najnowszym, stustronicowym, numerze magazynu „Polonia Christiana”. Gorąco zapraszamy już w środę 8 lipca na stronę za internetowej Księgarni Kontrrewolucji (wystarczy kliknąć tutaj), gdzie będzie można nabyć pismo. 

Więcej informacji na temat bieżącego numeru oraz numerów archiwalnych, spisy treści i okładki dostępne są na portalu PCh24.pl w dziale Pismo. Link do strony: www.pch24.pl/pismo

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram