22 sierpnia 2013

Berlin: Marsz dla życia w przeddzień wyborów

(Panorama Berlina fot.By Bleppo (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons)

„Opowiadamy się za Europą bez aborcji i eutanazji” – pod takim hasłem Martin Lohmann, rzecznik koła roboczego „Zaangażowani Katolicy w CDU” („Engagierte Katholiken in CDU”) we współpracy z „Federalnym Związkiem Prawo do Życia” („Bundesverband Lebensrecht”) zaprasza mieszkańców Berlina – i nie tylko – do wspólnego Marszu dla Życia, który zaplanowano na dzień przed wyborami do Bundestagu.

 

W samo południe 21 września, w przeddzień wyborów do Bundestagu, obrońcy życia zgromadzą się pod Urzędem Kanclerskim w Berlinie, aby zaprotestować przeciwko aborcji i eutanazji.

 

Nie bez powodu wybraliśmy taki termin marszu, bowiem szczególnie przed wyborami należy podkreślić, jak wielką odpowiedzialność za kwestię związane z prawem do życia ponoszą politycy – powiedział dla portalu „kath.net” organizator corocznego Marszu dla Życia, Martin Lohmann. – Marsz ten skierowany jest również do wyborców, aby w trakcie oddawania głosów zwrócili szczególną uwagę na to, która partia polityczna ma odwagę, aby występować w obronie życia i sprzeciwiać się aborcji – dodał Lohmann.

 

Przewodniczący „Prawa do Życia” podkreślił jednocześnie, że „celem organizacji jest nie tylko sprzeciwianie się aborcji, ale podejmowanie konsekwentnych działań mających na celu obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jak również niesienie pomocy kobietom dotkniętym syndromem poaborcyjnym”.

 

Według Lohmanna, „społeczeństwo, które występuje przeciwko prawu do życia, zaprzestaje być ludzkim społeczeństwem walczącym o prawa człowieka”.

 

Obserwujemy jednak również pozytywne zmiany, jakie zachodzą w świadomości społecznej – zauważył obrońca życia.

 

Nasz ruch obywatelski dla życia – taką nazwę chcielibyśmy mu wkrótce nadać – zdobywa coraz więcej zwolenników, również wśród osób młodych. A to dodaje siły i motywacji do dalszych działań – podsumował inicjator marszu.

 

Martin Lohmann jest od 2009 roku przewodniczącym „Związku Federalnego Prawo do Życia“ („Bundesverband Lebensrecht”), rzecznikiem grupy roboczej „Zaangażowani Katolicy w CDU” („Engagierte Katholiken in der CDU”). W 2012 objął dodatkowo stanowisko redaktora katolickiej stacji telewizyjnej „K-TV” („Kephas-Fernsehen”).

 

 

Źródło: www.kath.net

Klaud 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie