22 lipca 2019

Białystok: parafia dziękuje za ochronę przed deprawacją. Media sugerują sprzyjanie rozróbom

(Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Andrzej Hulimka/ Forum)

„Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy (…) włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto (…) przed planową demoralizacją i deprawacją” – czytamy w ogłoszeniach jednej z białostockich parafii. Liberalne media sugerują, że w ten sposób wyrażono aprobatę dla sobotnich rozrób. Podziękowania powstały jednak przed wyruszeniem marszu, co skrupulatnie tłumaczy sama parafia.

 

„Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją” – czytamy na stronie parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku. „Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania” – dodają.

 

Liberalne media zasugerowały, że ogłoszenia wyrażały aprobatę dla sobotnich wydarzeń, podczas których zatrzymano 25 osób, a policja musiała interweniować z użyciem gazu. Nigdzie jednak nie jest podane sprostowanie, jakie wobec publikacji wystosowała sama parafia. A tam wyraźnie czytamy, że ogłoszenia zostały opublikowane przed wyjściem marszu (co udowadnia screen z datą i godziną), oraz w pełni zgadzają się z oświadczeniem KEP potępiającym wszelkie akty agresji i przemocy.

 

„W odpowiedzi na wiele błędnych komentarzy odnośnie do pkt. 9 ogłoszeń małe wyjaśnienie: Żaden z naszych kapłanów nie akceptuje i nie toleruje aktów agresji, które miały miejsce w czasie marszu. W pełni podzielamy zdanie Episkopatu (…) 9 punkt ogłoszeń nie odnosi się w żadnym wypadku do tego co miało miejsce podczas marszu równości. I nie jest wyrazem akceptacji jakiejkolwiek agresji, ale wyrazem odpowiedz na reakcję ludzi wobec ogłoszeń z poprzednich tygodni” – czytamy na stronie parafii.

 

Jako dowód pokazano screen ukazujący przesłanie treści ogłoszeń do administratora strony o godzinie 12.47, czyli prawie na dwie godziny przed rozpoczęciem marszu.

 

Przypadki agresji i przemocy potępiła Konferencja Episkopatu Polski: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku” – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. „Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi, bez względu na jego poglądy” – dodał.

 

Źródło: rp.pl / jadwiga.archibal.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie