13 lutego 2019

Biskup Schneider broni Manifestu kardynała Müllera: „Oby wierni nie dali się zwieść ani zastraszyć”

Najnowszy „Manifest Wiary” kardynała Gerharda Ludwiga Müllera jest konieczną i bardzo aktualną inicjatywą, budującą Wiarę i wnoszącą światło pośród ogromnego duchowego zamieszania, jakie od jakiegoś czasu króluje w życiu Kościoła, i które osiągnęło w naszych czasach niewyobrażalne rozmiary – napisał biskup Astany Athanasius Schneider.

 

„Ta inicjatywa przynosi wiernym pocieszenie i zachętę. W Manifeście Wiary od wysokiej rangi przedstawiciela hierarchii Kościoła wychodzi publiczne i niepodważalne wyznanie niezmiennej wiary katolickiej” – czytamy w komentarzu niemieckiego biskupa. Jak zwrócił on uwagę, wystąpienie kardynała Müllera obejmuje szczególnie te prawdy wiary oraz praktykę sakramentalną, które w naszych czasach są w znacznej mierze zniekształcone przez przebiegłe i gnostyckie interpretacje.

 

W kolejnych zdaniach następuje niezwykle zdecydowane, surowe odniesienie do niedawnej krytyki Manifestu przez kardynała Waltera Kaspera.

 

„Wyraźnego wyznania prawd objawionych przez Boga w naszych czasach, w życiu Kościoła często już nie toleruje się i jest ono postrzegane nawet jako prowokacja, jak można się przekonać, na przykład, po szybkiej, nietolerancyjnej i zadziwiająco agresywnej reakcji, z jaką Kard. Walter Kasper odrzucił Manifest Wiary Kardynała Müllera. W swoim wywodzie przeciwko Manifestowi Wiary kardynał Kasper wykazał jedynie, że on sam już nie żyje w prawdziwej wierze apostołów oraz Kościoła wszystkich czasów, ale przeciwnie, reprezentuje chrześcijaństwo, które na sposób gnostycki stworzyło sobie świat rzekomej wiary według własnego ego czy też zdominowanej odpowiednim Zeitgeist („duchem epoki”)” – napisał biskup Schneider.

 

„Inicjatywa kardynała Müllera zasługuje na pełne uznanie. Jest to ważny wkład w powstrzymanie zalewu neognostyckiego chrześcijaństwa wewnątrz Kościoła katolickiego. Należy życzyć i modlić się, aby w Kościele zabrzmiał coraz liczniejszy, jednolity głos prawdziwej Wiary, una vox verae fidei, obejmujący wszystkich członków Mistycznego Ciała Chrystusa, przedstawicieli Magisterium i Wiernych Świeckich. W swym wyznaniu wierni nie powinni dopuszczać do tego, aby ktoś ich zwiódł lub zastraszył – nawet kardynał Kasper – ponieważ za świętym Pawłem mogą spokojnie i przekonująco powiedzieć: „Wiem, komu uwierzyłem!” (scio, Cui credidi! ) (2 Tm 1, 12)” – napisał hierarcha z Astany.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

 Manifest wiary kard. Müllera. „To odpowiedź na zamieszanie w nauczaniu”

Hierarchowie popierają wystąpienie kardynała Gerharda Müllera w obronie wiary

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie