14 stycznia 2020

Biskup Schneider: „Interwencja kardynała Saraha wywołała piekielny gniew”

Biskup Athanasius Schneider wystąpił we wtorek ze stanowczym poparciem kardynała Saraha, współautora książki o wartości kapłańskiego celibatu.

 

Na pozycję, której tytuł brzmi w tłumaczeniu „Z głębi naszych serc: kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego”, składają się teksty papieża Benedykta XVI oraz kardynała Roberta Saraha, obecnego prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Książka ukaże się w języku francuskim już w środę, w angielskim za kilka tygodni.

 

Chociaż Franciszek nie wydał jeszcze posynodalnej adhortacji poruszającej kwestię celibatu, autorzy książki znaleźli się pod potężnym medialnym „ostrzałem” jako inicjatorzy rzekomego ataku na obecnie urzędującego papieża. W efekcie Benedykt XVI poprosił o wycofanie jego imienia z okładki, na której podpisany był jako współautor.

 

Biskup Athanasius Schneider wystąpienie kardynała Saraha nazwał zaś heroicznym. Jak ocenił, „oszczerstwa i kłamstwa” skierowane przeciwko kardynałowi z Gwinei dowodzą tylko, że nowa pozycja książkowa o celibacie kapłańskim jest aktualna i niezbędna.

 

„Można powiedzieć, że interwencja kardynała Sarah wywołała, że ​​tak powiem, piekielny gniew” – stwierdził biskup pomocniczy Astany.

 

Jak podkreślił, kardynał Sarah „udzielił głosu” licznym biskupom, kapłanom i świeckim, którzy zostali „stłamszeni” przez „wpływowe grupy”, wychwalane przez wrogów wiary katolickiej. 

W swoim oświadczeniu biskup Schneider odnotował z żalem, że kardynał Sarah doznał w ostatnich dniach porzucenia, nawet przez osoby, które powinny go jednoznacznie wspierać i interweniować.

 

W ocenie hierarchy z Kazachstanu, kardynał Sarah udowodnił swą najnowszą książką, że jest „prawdziwą pomocą” dla papieża Franciszka i Kościoła. Biskup Schneider wyraża nadzieję, że Papież „skutecznie i owocnie” rozważy wkład purpurata. 

 

Na zakończenie swego oświadczenia jego autor wyraził zapewnienie, iż „maluczcy” są wdzięczni kardynałowi i towarzyszą mu w modlitwie. 

 

Jak przypomina portal Life Site News, który opublikował pełny tekst oświadczenia, w ostatnich miesiącach biskup Schneider również wystąpił z mocną obroną celibatu kapłańskiego w Kościele łacińskim. W swojej nowej książce „Christus Vincit: Triumf Chrystusa nad ciemnością wieku” Jego Ekscelencja zwraca się do tych, którzy opowiadają się za wyświęceniem tak zwanych viri probati, czyli żonatych, wypróbowanych” w wierze mężczyzn, pisząc: „Gdybyście wiedzieli, czym naprawdę jest katolickie kapłaństwo, nigdy, z jakiegokolwiek powodu nie opowiadalibyście się za osłabieniem czy też zniesieniem apostolskiej tradycji celibatu kapłańskiego”.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie