7 sierpnia 2015

Szwajcarski biskup Vitus Huonder na spotkaniu pt. „Radość w wierze” zorganizowanym w niemieckiej Fuldzie mówił o małżeństwie i rodzinie. Mówił także o homoseksualizmie, posługując się – między innymi – cytatami ze Starego Testamentu. Został za to ostro zaatakowany przez homoaktywistów. Przez liberalnych „katolików” też.

 

Biskup Vitus Huonder ze szwajcarskiego Chur poświęcił wykład w Fuldzie kwestii małżeństwa, seksualności i rodziny. Cytował między innymi z Księgi Kapłańskiej: Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! (18, 22), Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli (20, 13).

Wesprzyj nas już teraz!

 

Biskup wskazał, że cytaty te „mogłyby wystarczyć, by nadać właściwy kierunek problemowi homoseksualizmu z religijnego punktu widzenia”. Dodał, że wypowiedź biblijna ma też ogromne znaczenie dla definicji małżeństwa i rodziny. „Nie ma żadnej różnorodności modeli małżeństwa i rodziny” – zauważył. Inne stanowisko jest „atakiem na Stworzyciela”.

 

Wkrótce wykład biskupa skrytykowała szwajcarska organizacja gejowska – „Różowy Krzyż”. W wydanym oświadczeniu homoaktywiści piszą o „ataku frontalnym” i „mowie nienawiści”. Sugerują postawienie hierarchy przed sądem.

 

Sam bp Huonder wyjaśnił w odpowiedzi na te zarzuty, że cytował jedynie kilka „niewygodnych passusów” ze Starego Testamentu, które dotyczą generalnie małżeństwa, seksualności i rodziny. Nie chciał poniżać osób homoseksualnych.

 

Przeciwko biskupowi opowiedziała się też organizacja „Dosyć” z Zurychu. Związek, który składa się z rozmaitych katolickich (?) organizacji, opowiada się za „reformą” nauczania Kościoła. Zdaniem przedstawicieli tej struktury cytowanie Starego Testamentu, który określa homoseksualizm mianem „obrzydliwości”, jest skandalem. To „nieodpowiedzialne i okrutne” zachowanie – podkreślają progresiści.

 

Biskupa Huondera skrytykował ponadto biblista i dominikanin – Adrian Schenker z Fryburga. W jego ocenie szwajcarski hierarcha nie zrozumiał, że sięgając do cytowanych przezeń cytatów trzeba dokonać… gruntownej hermeneutyki.

 

Źródła: katholisch.de, kath.ch

pach

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram