18 kwietnia 2021

Biskupi Kenii i Etiopii wyrazili swoje zaniepokojenie stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie tak zwanej polityki równości seksualnej. Jak podkreślają, coraz bardziej wspiera ona radykalne ideologie oparte na ideologii gender, a tym samym dąży do zatarcia różnic między kobietami i mężczyznami.

 

„Takie stanowisko podważa zdobycze ludzkości w dziedzinie praw człowieka, może zniszczyć lata pracy w dziedzinie ochrony praw najsłabszych, tzn. kobiet i dzieci” – czytamy w komunikacie biskupów.

Wesprzyj nas już teraz!

Biskupi przypominają, że ideologia gender twierdzi, iż każda osoba ma „tożsamość płciową”, która może, ale nie musi być zgodna z jej płcią biologiczną. „Zdecydowanie sprzeciwiamy się wprowadzeniu prawa, które pozwoliłoby na naruszanie przestrzeni prywatnej kobiet i dzieci przez mężczyzn identyfikujących się jako kobiety” – napisali biskupi.

Hierarchowie ostrzegli, że przyjęcie przez ONZ polityki opartej na tej ideologii, która uznawałaby 112 różnych tożsamości płciowych, wywołałoby ogromne zamieszanie i kontrowersje wśród państw członkowskich. Ich zdaniem spowodowałoby to chaos prawny, w którym każdy mógłby się podawać za każdego i tylko od osoby zainteresowanej zależałoby, jakie prawa jej przysługują.

Biskupi zaznaczyli, że zamiast tworzyć specjalne prawa w oparciu o niebezpieczne ideologie, lepiej zadbać o egzekwowanie istniejących przepisów i rezolucji, które wzywają do eliminacji przemocy wobec kogokolwiek. „Naszym moralnym obowiązkiem jest prosić, aby ONZ nie działała wbrew wspólnemu dobru ludzkości” – zakończyli biskupi.

 

Źródło: VaticanNews / KAI

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 58 645 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram