1 lipca 2018

Biskupi do posłów: opowiedzcie się za życiem, dotrzymajcie obietnicy!

(fot. Michal Dyjuk/FORUM )

Księża biskupi apelują do każdego z parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem – napisał w specjalnym oświadczeniu rzecznik Episkopatu, ks. dr Paweł Rytel-Adrianik. Komunikat pojawił się dzień przed głosowaniem nad projektem ustawy, zakazującym aborcji eugenicznej.

 

„W sposób szczególny przypominają o potrzebie dotrzymania składanych obietnic w tak podstawowej sprawie, jaką jest ochrona prawa do życia” – podkreśla w przesłanym KAI komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

 

Rzecznik Episkopatu przypomina, że księża biskupi popierają projekt obywatelski „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej. „Księża biskupi proszą wszystkich o modlitwę, aby życie każdego człowieka było szanowane od poczęcia, aż do naturalnej śmierci” – czytamy w komunikacie rzecznika KEP.

 

W poniedziałek komisja polityki społecznej i rodziny zajmie się sejmowym projektem „Zatrzymaj aborcję”. Głosowanie w tej sprawie komisja przekładała już kilkakrotnie. Wiele na to wskazuje, że jutro poznamy w końcu stanowisko poszczególnych posłów w sprawie zabijania nienarodzonych.

 

Publikujemy treść komunikatu:

 

Komunikat ws. ochrony życia dzieci przed urodzeniem

 

Księża Biskupi przypominają swoje poparcie dla projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej.

 

Jednocześnie apelują do każdego z parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem. W sposób szczególny przypominają o potrzebie dotrzymania składanych obietnic w tak podstawowej sprawie, jaką jest ochrona prawa do życia.

 

Księża Biskupi proszą wszystkich o modlitwę, aby życie każdego człowieka było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

 

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

 

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Źródło: KAI

ged

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 50. Nie zabijaj!

 

Polonia Christiana 50

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie