11 marca 2019

Bp Dec: szatańska pokusa stawiania przyjemności ponad wszystko przybiera postać seksualizacji dzieci

(Bp Ignacy Dec. YouTube/Dami Wałbrzych)

We wszystkich kościołach diecezji świdnickiej w I niedzielę Wielkiego Postu został odczytany list biskupa Ignacego Deca na Wielki Post 2019 roku. Ordynariusz pokreślił w nim, że „Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT”. Hierarcha zaapelował do rodziców i ludzi wierzących, aby podjąć działania uniemożliwiające gorszycielom coraz śmielsze działania.

 

„Na wielkopostną drogę Chrystus zadał nam do spełniania uczynki miłosierdzia: modlitwę, post i jałmużnę” – czytamy w liście pasterskim biskupa świdnickiego.

 

„W czasie obrzędu posypania głowy popiołem, usłyszeliśmy słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, albo też przypomnienie, że jesteśmy prochem, który jednak będzie ożywiony w końcowym zmartwychwstaniu. Czas Wielkiego Postu to czas ćwiczenia się w zwalczaniu i zwyciężaniu szatańskich pokus” – pisze bp Dec.

 

W dalszej części listu hierarcha zwrócił uwagę na pokusy kierowane przez szatana do ludzi Kościoła, do świata, i każdego człowieka. „Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT” – czytamy w liście.

 

„Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe. Natomiast to, co wydaje się chwilowo przyjemne, w przyszłości może prowadzić do nieszczęść” – pisze bp Dec.

 

Hierarcha zwrócił się z apelem do rodziców i ludzi wierzących, aby podjąć działania, które uniemożliwią coraz śmielsze działania gorszycieli.

 

List pasterski kończą słowa zachęty do odnowy moralnej i religijnej własnego życia osobistego i rodzinnego oraz dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. List czytany był we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

 

 

KAI

MWł

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie