26 maja 2013

Około 2 tysięcy osób przeszło ulicami Płocka w II Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 26 maja. Marsz poprzedziła Msza św. w katedrze w intencji małżeństw i rodzin, pod przewodnictwem bpa Piotra Libery: „Idąc w Marszu dla Życia i Rodziny bronimy nasz świat i ojczyznę przed zidioceniem pseudonaukowców i ideologów” – mówił podczas homilii.

W Płocku Marsz dla Życia i Rodziny przebiegał pod hasłem „Kierunek: RODZINA!”. Zainaugurowano go Mszą św. w katedrze w intencji małżeństw i rodzin, z udziałem przedstawicieli płockich organizacji pozarządowych – w tym katolickich, duchowieństwa, wiernych, małżeństw, rodzin z dziećmi i wielu płocczan.

„Idziemy w Marszu dla Życia i Rodziny, bo jeśli rodzina jest Boża, to – nawet jeśli bywa ona słaba – jest dobra i normalna, jest podstawową komórką życia społecznego. Jacek Sapa, adiunkt Wydziału Nauk Farmakologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, pomysłodawca i organizator Marszu dla Życia i Rodziny, powiedział w jednym z programów radiowych, że ludzie już dość mają głupoty polityków niepopierających tego, co normalne i dobre, co jest podstawą życia społecznego i za czym tak naprawdę wszyscy tęsknimy. To przecież nie przypadek, że 89 procent Polaków źródło szczęścia osobistego upatruje w udanym życiu rodzinnym”, przypominał hierarcha.

Zwracał także uwagę, że obecność na marszu w Dzień Matki świadczy o tym, iż w świecie, w którym „małżeństwo” ma oznaczać tylko związek osób, mający na celu ich przyjemność i zadowolenie – „bronimy nasz świat i naszą ojczyznę przed zidioceniem pseudonaukowców i ideologów”. Podkreślał, że to nie jest „marsz dla marszu”, ale potrzeba wnoszenia jego idei w życie codzienne, mobilizacji siebie, rodzin, władz państwowych, samorządowych i Kościoła do działań na rzecz rodziny.

Biskup płocki przypomniał także, że poprzedniego dnia w katedrze odbyła się sesja Synodu Diecezjalnego, z udziałem ponad 270 osób. Pierwszym z przyjętych na Synodzie dokumentów był dokument „Obrona i promocja rodziny w Diecezji Płockiej”. Jest w nim mowa m.in. o skutkach zamętu moralnego w diecezji płockiej. Odpowiedzią na ten stan rzeczy są zapisy zawarte w dokumencie synodalnym: o stworzeniu poradni rodzinnej w każdej parafii dziekańskiej i tworzeniu Międzyparafialnych Poradni Rodzinnych, rozszerzeniu działalności Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” na inne miasta diecezji, powołaniu Diecezjalnej Akademii Wiary, organizacji Diecezjalnego Tygodnia Rodziny.

 

O Marszach dla Życia i Rodziny w innych miastach czytaj tutaj

KAI, kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie