W Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe rozpoczął się proces Adama D. ps. „Nergal”. Muzyk jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Zarzut dotyczy nagrania z 2018 r., na którym Adam D. w obsceniczny sposób znieważył wizerunek Jezusa. Film pojawił się na prowadzonym przez niego profilu na portalu społecznościowym. Pełnomocnikiem zawiadamiającego o czynie zabronionym posła Dominika Tarczyńskiego jest adw. dr Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
Muzyk zamieścił w Internecie kontrowersyjne nagranie pod pozorem złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet. „Nergal” w wulgarny sposób znieważył w nim obiekt czci religijnej (wizerunek ukrzyżowanego Jezusa). Stanowi to obrazę uczuć religijnych wyznawców religii chrześcijańskich. Adamowi D. grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Wesprzyj nas już teraz!
Adam Darski przed sądem karnym za wulgarne znieważenie krzyża.
Pełnomocnikiem zawiadamiającego o czynie oskarżyciela posiłkowego @D_Tarczynski jest mec. @BartoszLewand20, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej @OrdoIuris.https://t.co/1ZDFrJaKJs
— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) June 30, 2020
O godz. 10 w Sądzie Rejonowym Gdańsk Południe rusza proces Adama N. Nergal oskarżonego o obrazę uczuć religijnych (art. 196 KK) poprzez umieszczenie wizerunku Chrystusa na sztucznym członku męskim.Prawnicy @OrdoIuris reprezentują w postępowaniu pokrzywdzonych,w tym @D_Tarczynski
— Bartosz Lewandowski (@BartoszLewand20) June 30, 2020
źródło: Ordo Iuris
TK