3 lutego 2014

W Wielkiej Brytanii parlamentarzyści dążą do legalizacji eutanazji i wspomaganego samobójstwa. Wspierający ich „etycy” przekonują, że ustawa nie będzie groźna, ze względu na planowane zabezpieczenia w niej zawarte. Tymczasem niepełnosprawni obawiają się, że legalizacja ustawy zwiększy presję społeczną i będzie się wymagać od nich odejścia z tego świata w celu ulżenia np. rodzinie czy państwu. Zresztą presja ta już istnieje.


Nie chcę nawet rozważać wspomaganego samobójstwa – powiedział Michael, cierpiący na rzadką chorobę zwaną stwardnieniem zanikowym bocznym w wywiadzie dla BBC Radio. Wyraził jednocześnie żal z powodu faktu, że codziennie ktoś zadaje mu tego pytanie. Rozmówca BBC skrytykował dążenia do legalizacji eutanazji i wspomaganego samobójstwa w Wielkiej Brytanii. Zwrócił uwagę, że jeśli prawo to wejdzie w życie, to mimo ewentualnych zabezpieczeń stworzy presję społeczną na niepełnosprawnych, by decydowali się na swoją śmierć.

Wesprzyj nas już teraz!

Ludzie kilka razy na tydzień pytają mnie czy chcę umrzeć – powiedział Michale. – Zapewne dziś także zostanę o to zapytany. To sprawia, że zaczynam czuć, że powinienem rozważać tę opcję, by ulżyć służbie zdrowia lub rodzinie – dodał cierpiący na chorobę, która dotyka także słynnego fizyka Stephena Hawkinga.

W Wielkiej Brytanii trwają prace parlamentarne nad zniesieniem zakazu wspomaganego samobójstwa i eutanazji. Prawo to popierają „etycy”, którzy uspokajają Brytyjczyków, że będzie ono zawierać liczne zabezpieczenia. Jak jednak zauważył Anthony Ozimic z Society for the Protection of Unborn Children w rozmowie z lifesitenews.com, między zapewnieniami „etyków” a pragnieniem życia niepełnosprawnych istnieje przepaść.

Jak pisze Hilary White na łamach lifesitenews.com sprawa eutanazji stała się w ostatnim czasie głośna także za sprawą sceny z popularnego w Wielkiej Brytanii serialu Coronation Street. Lubiana serialowa postać popełniła w nim samobójstwo w obecności męża. Media, także te nominalnie konserwatywne jak Daily Mail i Daily Telegraph chwaliły producentów serialu za „odwagę” i „wrażliwość”.

 

Źródła: lifesitenews.com / bbc.co.uk

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 61 417 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram